Uwaga na mleko dla niemowląt! Odkryto w nim groźną bakterię - produkt jest wycofywany ze sprzedaży w całej Polsce

Generalny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu obecności bakterii Listeria monocytogenes w jednej partii mleka modyfikowanego dla niemowląt (po 6 miesiącu życia). Spożycie tego produktu może doprowadzić do listeriozy. To poważna choroba. U dzieci objawia się m.in. zapaleniem spojówek i zapaleniem płuc.

Uwaga na mleko dla niemowląt! Odkryto w nim groźną bakterię – produkt jest wycofywany ze sprzedaży w całej Polsce
Podaj dalej

„Groźna bakteria” – jeśli masz to mleko w domu nie należy go spożywać

GIS ostrzega przed groźną bakterią, której obecność potwierdzono w serii mleka modyfikowanego dla niemowląt. Spożycie tego produktu może doprowadzić do listeriozy. To poważna choroba. U dzieci objawia się m.in. zapaleniem spojówek i zapaleniem płuc.

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że obecność Listeria monocytogenes potwierdzono w jednej, określonej partii mleka modyfikowanego dla niemowląt.

Chodzi o produkt Bebilon PROfutura DUOBIOTIK 2 dla niemowląt po 6. miesiącu życia 800g. Numer partii to: 111302600.

GIS ostrzegł, że spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą. Producent, firma Nutricia Polska Sp. z o.o., niezwłocznie podjęła działania, by wycofać ww. partię produktu ze sprzedaży, a organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z producentem prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Rodziców, którzy zakupili produkt z ww. partii produkcyjnej, prosimy o niepodawanie go dzieciom i zwrócenie go do sklepu, w którym został dokonany zakup. Otrzymają oni pełny zwrot wartości zakupu produktu – bez konieczności okazania dowodu zakupu. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Obecnie dokładnie ją wyjaśniamy, by uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości– napisano w wiadomości podpisanej przez Nutricia Polska Sp. z o.o.

Przeczytaj również