Papież Franciszek nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi. Nie mógł odczytać katechezy

Papież Franciszek od dłuższego czasu zmaga się ze sporymi problemami zdrowotnymi. Głowa Kościoła podczas ostatniego wystąpienia przed wiernymi na placu świętego Piotra musiała zrezygnować z odczytywania katechezy. Podczas mowy papież miał spore problemy z wysławianiem się i prześladował go mocny kaszel. Szczegóły na temat stanu zdrowia papieża Franciszka znajdziecie w naszym artykule.

Papież Franciszek nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi. Nie mógł odczytać katechezy
Podaj dalej

Papież Franciszek nadal z problemami zdrowotnymi. Co dolega głowie Kościoła?

papież franciszek zmiany klimatu ekologia ekologizm polityka klimatyczna
fot. pixabay

Papież Franciszek nie był w stanie odczytać katechezy podczas cotygodniowej audiencji przed wiernymi. Musiał wyręczyć go w tym jeden ze współpracowników. Podczas przemówienia widać było mocne osłabienie u papieża oraz spore ataki kaszlu. Tym samym była to już trzecia z rzędu katecheza, podczas której papież Franciszek nie był w stanie samodzielnie odczytać katechezy.

Papież zmaga się z problemami zdrowotnymi od końca lutego. Początkowo informowano, że głowa Kościoła zmaga się z grypą. Później jednak problemy zdrowotne stopniowo się rozwijały. A przypomnijmy, że już rok temu papież był hospitalizowany w klinice Gemelli z powodów problemów z oddychaniem. Wydaje się więc, że problem zdrowotny papieża jest dosyć poważny i póki co nie wiadomo, kiedy głowa Kościoła wróci do pełnego zdrowia.

Papież piastuje swoje stanowisko od 11 lat. Odwiedził od tego czasu 60 różnych krajów

papież franciszek zmiany klimatu ekologia ekologizm polityka klimatyczna
fot. pixabay

Papież Franciszek został mianowany na swoje stanowisko 11 lat temu. Wszystko z powodu abdykacji Benedykta XVI. W czasie 11-letniego pontyfikatu papież odbył 44 podróże zagraniczne do 60 różnych krajów oraz napisał trzy encykliki. 87-latek mimo upływu lat nie myśli z piastowania urzędu papieża.

Przeczytaj również