Likwidacja PAP została wpisana do KRS. Co to oznacza?

Sąd Rejonowy dla miasta Warszawy wpisał otwarcie likwidacji PAP S.A. do Krajowego Rejestru Sądowego. Decyzją sądu jako likwidatora spółki wpisano Marka Błońskiego. Co to pokrótce oznacza? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tą sprawą.

Likwidacja PAP została wpisana do KRS. Co to oznacza?
Podaj dalej

Likwidacja Polskiej Agencji Prasowej została wpisana do KRS

Na stronie Krajowego Rejestru Sądowego można zobaczyć, że spółka pod nazwą Polska Agencja Prasowa S.A. jest w likwidacji, a likwidatorem jest Marek Błoński. Postanowienie o wpisie wyżej wspomnianych danych do rejestru zapadło w poniedziałek, 29 stycznia i zostało podjęte przez referendarz sądową, Agnieszkę Bilewicz.

„Warszawski sąd rejestrowy wpisał do rejestru przedsiębiorców KRS likwidację spółki Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji. W tej chwili wpisanych do rejestru jest już kilkanaście spółek realizujących misję mediów publicznych, w których otwarta została likwidacja” – informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w swoim oficjalnym komunikacie.

Media publiczne w stanie likwidacji. To pokłosie uchwały Sejmu z końca grudnia ubiegłego roku

Media publiczne są aktualnie w stanie likwidacji. 19 grudnia Sejm podjął bowiem uchwałę o przywróceniu ładu prawnego i bezstronności mediów publicznych, a także Polskiej Agencji Prasowej. 20 grudnia Bartłomiej Sienkiewicz działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorczej. Na ich miejsce zostały powołane nowe Rady Nadzorcze, które zajęły się powołaniem nowych Zarządów Spółek.

źródło: MKiDN + bankier.pl

Przeczytaj również