TVP formalnie postawiona w stan likwidacji

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.

TVP formalnie postawiona w stan likwidacji
Podaj dalej

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Telewizja Polska S.A. została postawiona w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Daniel Gorgosz. – podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotychczas sądy rejestrowe wpisały otwarcie likwidacji dla wszystkich 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Decyzja Sądu Rejestrowego o dopuszczeniu postawienia TVP S.A. w stan likwidacji dowodzi, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 18 stycznia br., który uznał przepisy Kodeksu spółek handlowych umożliwiające likwidację mediów publicznych jako spółek akcyjnych za niekonstytucyjne, nie ma doniosłości prawnej.

„Walec nie dyskutuje z asfaltem, którędy ma jechać…”

Głos w tej sprawie zabrał już minister kultury. „Koniec sporu o prawomocność likwidacji tej ohydy, jaką była telewizja PiS-u. Dziękuję wszystkim, którzy w tym pomogli, a tym, którzy bronili tej patologii, mam tylko jedno do powiedzenia: walec nie dyskutuje z asfaltem, którędy ma jechać” – napisał Bartłomiej Sienkiewicz w serwisie X.

fot.: TVP

Przeczytaj również