Rząd szuka pieniędzy dla Telewizji Polskiej. Mają pewien pomysł, jak je zdobyć

Telewizja Polska i Polskie Radio zmagają się w ostatnim czasie z problemami finansowymi. Wszystko z powodu zamrożenia wypłaty środków z abonamentu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Rząd ma jednak pomysł na to, jak rozwiązać tę patową sytuację. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Rząd szuka pieniędzy dla Telewizji Polskiej. Mają pewien pomysł, jak je zdobyć
Podaj dalej

Poszukiwanie pieniędzy dla mediów publicznych. Jakie są plany resortu?

telewizja internet
Obraz Ron Porter z Pixabay

W styczniu bieżącego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o zamrożeniu wypłaty środków z abonamentu RTV dla mediów publicznych. Wszystko z powodu „chaosu prawnego”, który został wywołany przez zmiany w spółkach, które wprowadziło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A to spowodowało problemy finansowe Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Szef sejmowej komisji kultury i środków przekazu Bogdan Zdrójewski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami przyznał, że aktualnie jest kilka możliwych dróg finansowania dla mediów publicznych.

„Można uspokoić wszystkich pracowników TVP i PR, że mimo obecnej postawy przewodniczącego KRRiT, zostaną zagwarantowane tymczasowe rozwiązania, które pozwolą na wyjście z tej trudnej sytuacji. To będzie mechanizm tymczasowy, wynikający z sytuacji nadzwyczajnej, czyli zawetowania ustawy okołobudżetowej przez prezydenta” – powiedział Bogdan Zdrójewski.

Rząd znalazł sposoby na przekazanie pieniędzy mediom publicznym. Co z tego wyjdzie?

telewizja internet
Obraz Mohamed Hassan z Pixabay

„Są trzy inne sposoby przekazywania pieniędzy mediom publicznym. Rząd Donalda Tuska skorzysta ze wszystkich prawnych możliwości, będą pieniądze na media publiczne. Znaleźliśmy na to sposób. Telewizja kosztuje, radia kosztują, ludzie muszą otrzymywać pensje. Pieniądze będą przekazywane w trybie normalnych decyzji administracyjnych” – dodał szef resortu kultury Bartłomiej Sienkiewicz, uspokajając sytuację.

Jak widać, rząd ma pomysły na to, aby rozwiązać patową sytuację związaną z aktualnym finansowaniem mediów publicznych. Co z tego jednak ostatecznie wyjdzie? Tego dowiemy się w nadchodzących tygodniach.

źródło: Wirtualne Media

Przeczytaj również