NOWE: 250 tys. zł za aktywny udział w wyborach. Rząd zachęca wyborców i obiecuje kosmiczne pieniądze

Już za 5 dni w Polsce rozpocznie się wielkie święto demokracji – wybory do Sejmu i Senatu. Nic więc dziwnego, że każda strona barykady stara się przyciągnąć do urn jak największy elektorat. Tym razem pomysł na mobilizację jak najliczniejszej grupy wyborców ma Prawo i Sprawiedliwość. Do wzięcia są niemałe pieniądze, bo aż 250 tys. zł.

NOWE: 250 tys. zł za aktywny udział w wyborach. Rząd zachęca wyborców i obiecuje kosmiczne pieniądze
Podaj dalej

Na stronie resortu rolnictwa pojawił się dziś komunikat, o przekazaniu kwoty 250 tys. zł dla gmin liczących do 20 tysięcy mieszkańców, z których ponad 60 proc. weźmie udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych. O formach tego jednorazowego wsparcia poinformowali dziś podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

– 250 tys. zł wsparcia mogą otrzymać gminy o wielkości do 20 tys. mieszkańców na działalność kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych lub orkiestr dętych. Zachęcamy do udziału w święcie demokracji, jakim są wybory – mówił dziś podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Wszystko aby zachęcić wyborców do głosowania

To jednak nie wszystko, Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk dodał, że środki w takiej samej kwocie zostaną przyznane na działalność zespołów sportowych. To kolejna tego typu akcja rządu, która ma zachęcić do aktywnego udziału w wyborach. PiS liczy, że w małych miejscowościach do urn wyborczych ruszy jak najwięcej osób. Wcześniej partia rządząca ogłosiła program pn. Bitwa o Remizy, o którym szerzej pisaliśmy w tym artykule.

Działa on bardzo podobnie i również skierowany jest do mieszkańców niewielkich miejscowości. W jego założeniu, każda gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzyma środki na sfinansowanie modernizacji strażnicy OSP w wysokości do 1 mln. zł.

 

 

Przeczytaj również