Ministerstwo Zdrowia gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Ministerstwo Zdrowia przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra dla zdrowia wszystkich Polaków już po raz 32. tym razem pod hasłem „Płuca po pandemii”.

Ministerstwo Zdrowia gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Podaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przygotowało z tej okazji dwie licytacje

Pierwsza to wizyta w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Zwycięzca aukcji zasiądzie za sterami śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz spotka się z załogą podniebnej karetki.

Ministerstwo Zdrowia zaprasza również do zwiedzania budynku Ministerstwa Zdrowia, które mieści się w zabytkowym Pałacu Paca na warszawskiej Starówce. Siedzibę ministerstwa będzie można zwiedzić z przewodnikiem, który zna każdy zakamarek tego budynku i wiele jego tajemnic.

Ze zwycięzcami spotka się minister zdrowia Izabela Leszczyna

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na leczenie płuc. Pandemia COVID-19 bardzo negatywnie wpłynęła na stan zdrowia Polaków, w tym na układ oddechowy. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkim potrzebującym zapewnić odpowiednią diagnozę, leczenie oraz rehabilitację. Do tego potrzebny jest nowoczesny sprzęt, który pomoże wrócić do pełni sił i zdrowia.

Zaczęło się już w… 2020 roku!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działania w związku z COVID-19 rozpoczęła tuż po stwierdzeniu pierwszych przypadków zachorowań w Polsce w marcu 2020 roku. Podstawowym działaniem był oczywiście zakup wyposażenia medycznego. Orkiestra zakupiła urządzenia i środki ochrony osobistej, o których przekazanie placówki apelowały, by móc sprawnie walczyć z pandemią.

Zakupy sprzętu finansowane były między innymi z wpłat na powołany przez WOŚP Fundusz Interwencyjny, w ramach którego, dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu firm i tysięcy obywateli udało się zgromadzić 26 195 451,41 zł złotych, a także ze środków przekazanych w ramach 1% za rok 2018 oraz zebranych podczas 28. Finału WOŚP. W listopadzie 2020 roku rozpoczął się drugi etap zakupów związanych z koronawirusem. Tym razem dla szpitali, które otrzymały nakaz stworzenia oddziałów do walki z COVID-19. Kupiono wtedy:

  • 50 respiratorów
  • 90 kardiomonitorów
  • 1340 łóżek do intensywnej terapii
  • 6 koncentratorów tlenu
  • 1 system zdalnego monitorowania pacjentów COVID-19

Przeczytaj również