Ministerstwo Zdrowia przygotowało z tej okazji dwie licytacje
Pierwsza to wizyta w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Zwycięzca aukcji zasiądzie za sterami śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz spotka się z załogą podniebnej karetki.
Ministerstwo Zdrowia zaprasza również do zwiedzania budynku Ministerstwa Zdrowia, które mieści się w zabytkowym Pałacu Paca na warszawskiej Starówce. Siedzibę ministerstwa będzie można zwiedzić z przewodnikiem, który zna każdy zakamarek tego budynku i wiele jego tajemnic.
Ze zwycięzcami spotka się minister zdrowia Izabela Leszczyna
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na leczenie płuc. Pandemia COVID-19 bardzo negatywnie wpłynęła na stan zdrowia Polaków, w tym na układ oddechowy. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkim potrzebującym zapewnić odpowiednią diagnozę, leczenie oraz rehabilitację. Do tego potrzebny jest nowoczesny sprzęt, który pomoże wrócić do pełni sił i zdrowia.
Zaczęło się już w… 2020 roku!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działania w związku z COVID-19 rozpoczęła tuż po stwierdzeniu pierwszych przypadków zachorowań w Polsce w marcu 2020 roku. Podstawowym działaniem był oczywiście zakup wyposażenia medycznego. Orkiestra zakupiła urządzenia i środki ochrony osobistej, o których przekazanie placówki apelowały, by móc sprawnie walczyć z pandemią.
Zakupy sprzętu finansowane były między innymi z wpłat na powołany przez WOŚP Fundusz Interwencyjny, w ramach którego, dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu firm i tysięcy obywateli udało się zgromadzić 26 195 451,41 zł złotych, a także ze środków przekazanych w ramach 1% za rok 2018 oraz zebranych podczas 28. Finału WOŚP. W listopadzie 2020 roku rozpoczął się drugi etap zakupów związanych z koronawirusem. Tym razem dla szpitali, które otrzymały nakaz stworzenia oddziałów do walki z COVID-19. Kupiono wtedy:
- 50 respiratorów
- 90 kardiomonitorów
- 1340 łóżek do intensywnej terapii
- 6 koncentratorów tlenu
- 1 system zdalnego monitorowania pacjentów COVID-19