Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: Pilne wycofanie popularnych chipsów serowych ze sprzedaży w Polsce

Główny Inspektorat Sanitarny publikuje na bieżąco listę produktów, które nie nadają się nie tylko do spożycia, ale też wykorzystania np. w kuchni. Powodem ich wycofywania ze sprzedaży najczęściej są problemy lub awarie na linii produkcyjnej. Tak jest również w tym przypadku. GIS  został poinformowany przez firmę Dealz Poland Sp. z o.o. o dobrowolnym wycofaniu partii produktu „DORITOS CHIPSY SEROWE” ze względu na nieprawidłowe oznakowanie alergenu: soi.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: Pilne wycofanie popularnych chipsów serowych ze sprzedaży w Polsce
Podaj dalej

Pomimo, że etykieta wskazuje na możliwą obecność soi w produkcie, soja nie jest zadeklarowana na liście składników. Spożycie produktu przez osoby z alergią na soje może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: DORITOS Chipsy Serowe, 5 x 30 g
  • Data minimalnej trwałości: 01.06.2024
  • Kod kreskowy: 5000328452227
  • Producent: Walkers; Dostawca: Poundland, Pattison House, Midland Road, Walsall, WS1 3TX
  • Dystrybutor: Dealz Poland Sp. z o.o., ul. Jasielska 16A, 60-476 Poznań
fot.: GIS

Dealz Poland Sp. z o.o. poinformowała, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy podjęła działania mające na celu wycofanie produktu z placówek handlowych. Firma poinformowała klientów o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem swojej strony internetowej. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu.

fot. główna.: pixabay

Przeczytaj również