Król Karol III ma raka - monarchia jest zagrożona?

Buckingham Palace ogłosił, że Król Karol III ma raka. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakiego typu jest to nowotwór, lecz pałac zapewnił, że nie jest to rak prostaty.

Król Karol III ma raka – monarchia jest zagrożona?
Podaj dalej

Diagnoza nastąpiła po hospitalizacji monarchy tydzień temu z powodu powiększonej prostaty, co opisano jako „osobny problem zdrowotny”. Król, w wieku 75 lat, powrócił rano ze swojej posiadłości w Sandringham w Norfolk, aby rozpocząć leczenie jako pacjent zewnętrzny. Mimo diagnozy jest podobno „całkowicie pozytywnie” nastawiony do otrzymywanej opieki.

Król Karol III na razie wycofa się z obowiązków publicznych, lecz „będzie kontynuował prowadzenie spraw państwowych i oficjalnych dokumentów jak zwykle”. Jego młodszy syn, Książę Harry, wróci do Wielkiej Brytanii po rozmowie z ojcem na temat jego diagnozy, jak informuje BBC.

Politycy, w tym premier Rishi Sunak oraz lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, złożyli życzenia szybkiego powrotu do zdrowia monarsze. Choroba króla obecnie nie ma większego wpływu na funkcjonowanie całej monarchii.

źródło: bbc.com

Przeczytaj również