Wielkanoc - jak będą otwarte sklepy? Gdzie zrobimy zakupy w święta

Zbliżają się Święta Wielkanocne – 31 marca będzie Wielkanoc, a 1 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny. Jak w czasie świątecznym będą czynne sklepy? W których sklepach będziemy mogli zrobić zakupy?

Wielkanoc – jak będą otwarte sklepy? Gdzie zrobimy zakupy w święta
Podaj dalej

Jak są otwarte sklepy w święta wielkanocne 2024?

W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny większość sklepów będzie zamknięta. Nieczynne będą między innymi placówki takich sieci jak Biedronka, Lidl, Netto, Dino, Auchan, Aldi, Kaufland czy Stokrotka.

Otwarte mogą być tylko te placówki, w których za ladą stanie właściciel. Czynne mogą być zatem wybrane placówki należące do sklepów sieci Żabka, Carrefour Express oraz innych sieci franczyzowych. Sklepy te jednak mogą mieć zmienione godziny otwarcia w stosunku do zwykłych handlowych dni, dlatego warto sprawdzić w Internecie, jak są czynne w niedziele.

Harmonogram pracy sklepów w okresie świąt wielkanocnych:

  • Wielki Czwartek: Ponieważ Wielki Czwartek nie jest ustawowym dniem wolnym od pracy, wszystkie supermarkety są otwarte przeważnie w normalnych godzinach.
  • Wielki Piątek: W Polsce Wielki Piątek również nie jest dniem wolny od pracy, dlatego też sklepy detaliczne, w tym supermarkety, dyskonty i drogerie będą otwarte.
  • Wielka Sobota: Wielka Sobota przypada w tym roku 30 marca. Wtedy też większość sklepów będzie, zgodnie z zapisami ustawy, czynna krócej niż w dni powszednie, czyli do godziny 14.00. W Wielką Sobotę po godz. 14:00 obowiązuje natomiast zakaz handlu. Otwarte mogą być tylko te placówki, w których za ladą stanie właściciel.
  • Niedziela Wielkanocna: W Niedzielę Wielkanocną sklepy detaliczne, w tym supermarkety, dyskonty i drogerie pozostają zamknięte.
  • Poniedziałek Wielkanocny: Także w Poniedziałek Wielkanocny, supermarkety, dyskonty oraz drogerie są tego dnia zamknięte. W przeciwieństwie do Wielkiego Piątku i Niedzieli Wielkanocnej, w Poniedziałek Wielkanocny, niektóre sklepy w największych miastach będą otwarte.

Przeczytaj również