Problem z dostępnością paliwa w całym kraju! Na tych stacjach skończyła się benzyna i LPG! [LISTA]

Kryzys gospodarczy i społeczny ma duży wpływ na sytuację paliwową. Sytuacja obywateli z dnia na dzień cały czas się pogarsza, a teraz wprowadzone przez rząd ograniczenia w sprzedaży paliw rujnują życie kierowców. Jak temu zaradzić? Na których stacjach brakuje paliwa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule!

Problem z dostępnością paliwa w całym kraju! Na tych stacjach skończyła się benzyna i LPG! [LISTA]
Podaj dalej

Problem z dostępnością paliwa w całym kraju. Benzyna i LPG to prawdziwy „rarytas”

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – Powerlightss

Od poniedziałku paliwo na stacjach benzynowych można tankować tylko w niektórych miejscach. Właściciele prywatnych samochodów mają zatem spory problem. Mowa tutaj o sytuacji na Kubie, gdzie paliwo nie jest dostępne na wszystkich stacjach benzynowych. Od niedzieli „limit tankowania” samochodów prywatnych wynosi do 40 litrów paliwa na jednego kierowcę. To obrazuje skalę problemu, jaki tam cały czas narasta.

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel w swoim ostatnim wystąpieniu radiowo-telewizyjnym podkreślał, że winę za drastyczne ograniczenia w sprzedaży paliw ponoszą przede wszystkim zagraniczni dostawcy, którzy nie wywiązują się z umów. W takiej sytuacji rząd musiał wprowadzić pewne ograniczenia, ze względu na fakt, iż od ciągłości dostaw paliw zależy funkcjonowanie chociażby małych elektrowni na Kubie.

Sytuacja na Kubie nie jest godna pozazdroszczenia…

benzyna diesel paliwo ceny paliw stacje stacja
Pixabay

Sytuacja w Kubie jest jednak bardzo ciężka, jeśli chodzi o zaopatrzenie paliwa i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższych tygodniach miała się ona poprawić. To sprawia, że kierowcy szukają alternatywnych możliwości do zatankowania swoich pojazdów, ale jak wiemy, w takiej sytuacji, nie jest to wcale takie proste…

Przeczytaj również