Polski rząd sprzeciwia się zakazowi sprzedaży aut spalinowych. Co dalej z tym pomysłem?

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej głosów z różnych stron dotyczących tematu zakazu sprzedaży aut spalinowych. Coraz więcej krajów deklaruje, że nie popiera wprowadznia takiego rozwiązania od 2035 roku. W tym gronie znalazł się także polski rząd, który nie chce przystać na wprowadzenie takiej decyzji w naszym kraju, głośno się temu sprzeciwiając.

Polski rząd sprzeciwia się zakazowi sprzedaży aut spalinowych. Co dalej z tym pomysłem?
Podaj dalej

Polski rząd przeciwko wprowadzeniu zakazu sprzedaży aut spalinowych

Spaliny
Fot. pixabay.com

Rzecznik rządu Piotr Muller jednoznacznie podkreślił, że w całej Unii Europejskiej, jak i docelowo w naszym kraju nie ma aktualnie odpowiedniej infrastruktury, aby wprowadzić zakaz sprzedaży aut spalinowych.

– W UE i w samej Polsce nie ma wystarczającej infrastruktury dla samochodów elektrycznych; propozycje przepisów dot. zakazu sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. powinny zostać odrzucone; nie ma w tej kwestii żadnej rozbieżności w Radzie Ministrów. Stanowisko polskiego rządu w tym zakresie jest jednoznaczne i tutaj nie trzeba żadnej dodatkowej uchwały Rady Ministrów – tłumaczy Piotr Muller, cytowany przez serwis Interia.

Co dalej z rozwojem elektromobilności?

diesel spaliny co2

Polska tym samym jest przeciwna wprowadzeniu nowych przepisów i niewiele wskazuje na to, aby stanowisko naszego kraju miało ulec w tym aspekcie zmianie.

– Polska jest przeciwna wprowadzeniu przepisów, które by powodowały przymus, a właściwie zakaz produkcji samochodów spalinowych od roku 2035, ponieważ uważamy, że w aktualnej sytuacji w Unii Europejskiej, ale również w Polsce bezpośrednio, nie ma wystarczającej infrastruktury w zakresie samochodów elektrycznych. Poza tym ich aktualna wydajność pod kątem zasięgu jeszcze nie jest na tyle duża, żeby można było rezygnować z produkcji samochodów spalinowych – mówi rzecznik rządu.

Ciekawe jak cała sprawa się rozwinie, ale jedno jest pewne – w nadchodzącym czasie możemy spodziewać się kontynuacji sagi związanej z zakazem sprzedaży spalinowych…

Przeczytaj również