Podatek katastralny zostanie wprowadzony w Polsce? Adrian Zandberg ma ambitne plany

Adrian Zandberg w rozmowie z serwisem gazeta.pl przyznał, że w naszym kraju powinien zostać wprowadzony podatek katastralny. Na jakiej zasadzie to rozwiązanie miałoby funkcjonować w Polsce? Jaki jest ogólny zamysł na ten podatek? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym odpowiemy na te, jak i inne pytania.

Podatek katastralny zostanie wprowadzony w Polsce? Adrian Zandberg ma ambitne plany
Podaj dalej

Podatek katastralny zostanie wprowadzony w Polsce? Adrian Zandberg ma jasny plan

rachunek podatek pit
fot. freepik

Adrian Zandberg nie ma wątpliwości, że w Polsce powinien zostać wdrożony w życie podatek katastralny, który tym samym miałby zatrzymać horrendalny ruch na rynku mieszkaniowym. „Jesteśmy przekonani, że kosmetyczne zmiany nie rozwiążą problemu. Potrzebujemy strategicznie postawić na budownictwo społeczne, przekazywać 1 proc. PKB do samorządów na budowę mieszkań czynszowych” – mówi Zandberg w rozmowie z serwisem gazeta.pl.

Poseł Lewicy skomentował także o nowym programie rządowym Mieszkanie na Start, który miałby być następcą „Bezpiecznego Kredytu 2 proc.”. „Jesteśmy tutaj dosyć konsekwentni. Od lat mówimy o tym, że dopłacanie do kredytów oznacza dopłacanie do sektora deweloperskiego i dla banków. Przynoszą odwrotny cel. Teraz czas na drugą nóżkę. Potrzebujemy 1 proc. PKB na budownictwo społeczne i trzecia sprawa: musimy sięgnąć po narzędzia, żeby spekulowanie na mieszkaniach przestało być opłacalne” – uważa Zandberg.

Poseł Lewicy nie ma wątpliwości, że nowy podatek to odpowiednie rozwiązanie

pieniadze podatek rozliczenie
fot. freepik

W związku z tym poseł Lewicy, że podatek katastralny jest niezbędny, aby zatrzymać ruch na rynku mieszkań. Miałby on obowiązywać od trzeciego mieszkania i byłby progresywny. „Trzeba zbudować większość w parlamencie, która będzie gotowa poprzeć taki projekt ustawy. Inne partie boją się tego rozwiązania” – tłumaczy poseł Lewicy.

źródło: gazeta.pl

Przeczytaj również