Nowa linia lotnicza wchodzi do naszego kraju. Dobre informacje dla Polaków - będzie tanio!

Nowa linia lotnicza będzie dostępna w Polsce. Chodzi o firmę AirArabia, która przez wielu uznawana jest za najtańszą na świecie. Linia będzie latała sezonowo z Krakowa do Szardży (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Nowa linia lotnicza wchodzi do naszego kraju. Dobre informacje dla Polaków – będzie tanio!
Podaj dalej

Nowa linia lotnicza w Polsce. Dobre wiadomości dla fanów latania

samolot lot pasazerowie
fot. freepik

Linia lotnicza AirArabia została założona w 2003 roku w Szardży. Na co dzień obsługuje ona połączenia na 81 różnych trasach, mając do dyspozycji 64 samoloty. W niektórych państwach firma prowadzi własne linie lotnicze – Air Arabia Egypt czy też Air Arabia Abu Dhabi. Na czym będzie polegała współpraca z Polską? Już tłumaczymy, ale dla obywateli naszego kraju są to zdecydowanie dobre informacje.

Z informacji przedstawionych przez serwis Aeroroutes jednoznacznie wynika, że połączenia z Krakowa do Szardży realizowane przez AirArabia ruszą 29 czerwca. Będzie to trasa sezonowa, w związku z czym loty bęą realizowane tylko do 1 września, a pasażerowie będą mogli lecieć Airbusami A320.

Prezes Kraków Airport nie ukrywa zadowolenia z zawarcia współpracy

bilety samolot podroz
fot . freepik

Czas połączenia pomiędzy Krakowem a Szardżą wyniesie 5 godzin i 40 minut w przypadku trasy z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W przypadku połączenia powrotnego czas wyniesie 6 godzin i 5 minut. Zadowolenia z zawarcia współpracy z AirArabia nie ukrywa prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska” – podkreślił prezes krakowskiego lotniska.

źródło: Aeroroutes + bankier.pl

Przeczytaj również