Kolejne kraje sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży aut spalinowych. Co dalej z elektromobilnością?

Coraz więcej krajów nie dopuszcza do siebie myśli, jakoby w sprzedaży miałoby zabraknąć samochodów spalinowych od 2035 roku. Najpierw swoje negatywne stanowisko w tej sprawie zaprezentowali Niemcy, a teraz kolejne kraje coraz bardziej otwarcie krytykują drastyczny rozwój elektromobilności w nadchodzących latach. O wszystkim poinformowała Agencja Reutera, która dostała do oficjalnych dokumentów.

Kolejne kraje sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży aut spalinowych. Co dalej z elektromobilnością?
Podaj dalej

Kraje europejskie protestują przeciwko zakazowi sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku

LPG rosja gaz
fot. freepik

Ministrowie Włoch, Portugalii, Bułgarii, Rumunii i Słowacji w swoim postulacie chcą opóźnienia wejścia w życie zakazu sprzedaży aut spalinowych z 2035 roku do 2040 roku. Informuje o tym serwis Interia, który dotarł do stanowiska tych krajów, o czym informował wcześniej Reuters. Kraje chcą, by zakaz sprzedaży samochodów silnikowych został wprowadzony nieco później, aby wszyscy mogli jeszcze spokojnie oswoić się z nadchodzącymi zmianami.

Przypomnijmy, że wcześniej postanowiono, że na terenie Unii Europejskiej od 2035 roku wejdzie zakaz sprzedaży aut spalinowych. Wszystko po to, aby osiągnąć zerową emisję CO2. W związku ze sprzeciwami ze strony niektórych krajów, UE ma rozpocząć prace nad kolejnym przepisem, na mocy którego powstanie wiele milionów ogólnodostępnych ładowarek do aut elektrycznych na terenie całej Unii Europejskiej. Ma to na celu przekonanie niektórych krajów do tego, że warto postawić na elektromobilność i nie ma co się martwić, czy na terenie UE będzie dostępna odpowiednia liczba ładowarek.

Co dalej z elektromobilnością? Tego dowiemy się już niebawem!

kierowcy kupuja te samochody ktore zużywają malo paliwa freepik

Trzeba przyznać, że cała sprawa rozwija się bardzo dynamicznie. I choć rozumiemy obie strony, tak trzeba przyznać, że prawda w tym wszystkim leży gdzieś po środku. Nie pozostaje nam nic innego, jak obserwować całą sytuację z bliska. Już niedługo dowiemy się ostatecznie, w jaką stronę będzie zmierzała elektromobilność w naszym kraju.

Przeczytaj również