Joe Biden zwiększy liczbę amerykańskich żołnierzy w Polsce? Padła jasna deklaracja

Joe Biden podczas wtorkowego briefingu prasowego wypowiedział się na temat zwiększenia liczebności oddziałów amerykańskich żołnierzy na terenie Polski. Prezydent USA podkreślił, że aktualnie nie widzi potrzeby, aby wysyłać dodatkowe siły armii amerykańskiej do naszego kraju. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Joe Biden zwiększy liczbę amerykańskich żołnierzy w Polsce? Padła jasna deklaracja
Podaj dalej

Joe Biden zwiększy liczbę amerykańskich żołnierzy w Polsce? Padła jasna deklaracja

joe biden diesel

Liczba amerykańskich żołnierzy stacjonujących na terenie Polski wynosi 10 tysięcy, od początku wojny w Ukrainie. Joe Biden podczas wtorkowego briefingu prasowego został zapytany, czy nie myśli o tym, aby zwiększyć liczbę wojska w naszym kraju. „Nie ma potrzeby większej liczby żołnierzy na polskiej granicy” – podkreślił prezydent USA.

Przypomnijmy, że we wtorek Andrzej Duda i Donald Tusk spotkają się z Bidenem w Waszyngtonie, gdzie będą rozmawiać o sojuszu polsko-amerykańskim oraz innych kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Biden podczas spotkania ma podziękować Polske za wsparcie Ukrainy i rolę naszego kraju w NATO. „Polska od dawna, a już z pewnością w ciągu ostatnich dwóch lat pokazała, że jest bliskim przyjacielem i partnerem oraz bardzo cennym sojusznikiem w NATO. Okazała się też niezawodnym sojusznikiem Ukrainy, a szczodrość, jaką Polacy okazali narodowi ukraińskiemu, jest naprawdę niezwykła” – podkreślił rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, John Kirby, cytowany przez Polskie Radio.

Donald Tusk i Andrzej Duda spotkają się z Joe Bidenem

Z informacji przedstawionych przez RMF FM wynika z kolei, że Duda i Tusk podczas wizyty u Bidena będą chcieli też uzyskać gwarancję, że zapowiedzi Donalda Trumpa podczas kampanii, które podważają sens NATO, są tylko pustymi słowami. Dokładny przebieg rozmowy pomiędzy politykami poznamy w późniejszych godzinach.

źródło: Polskie Radio + RMF FM

Przeczytaj również