Firma Nike rozpoczyna duże zwolnienia. Niespełna 2 tysiące osób straci pracę w najbliższym czasie

Firma Nike w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić solidną redukcję etatów. To sprawi, że pracę straci nawet 1,7 tysiąca osób. Jest to część planu oszczędnościowego firmy, który ma umożliwić zaoszczędzić firmie niespełna 2 miliardy dolarów. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Firma Nike rozpoczyna duże zwolnienia. Niespełna 2 tysiące osób straci pracę w najbliższym czasie
Podaj dalej

Nike postanowiło podjąć decyzję o masowych zwolnieniach. Wszystko z uwagi na redukcję kosztów

Nike podjęło decyzję o zwolnieniach z uwagi na spadek popytu na oferowane produkty. W związku z tym firma przygotowała plan oszczędnościowy na najbliższe trzy lata. Ma on pomóc marce zaoszczędzić łącznie nawet 2 miliardy dolarów. Na mocy planu oszczędnościowego firma ograniczy dostawy niektórych produktów oraz przeprowadzi redukcję zatrudnienia na szczeblach zarządzania. Zwolnienia mają zacząć się już niebawem.

Nike chce zredukować liczbę zatrudnianych przez siebie pracowników o 2 procent. Pracę w związku z tym straci 1,7 tys. osób. Zwolnienia nie będą jednak obejmowały pracowników sklepów czy centrów dystrybucyjnych, jak informuje CNBC. Pierwszy etap zwolnień rozpoczął się 16 lutego, natomiast drugi etap zaplanowany jest pod koniec maja.

Firma ma problem ze spadkiem pobytu na produkty. Mimo tego mają plan na dalsze inwestycje

Nike w ostatnim czasie zmaga się ze spadkiem popytu na swoje produkty. Jest on spowodowany nie tylko preferencjami konsumentów, ale także konkurencją ze strony innych firm, takich jak chociażby Decker Outdoors. Firma nie zamierza jednak się poddać i w najbliższym czasie planuje zainwestowanie w produkty do biegania, odzież kobiecą oraz markę Jordan. Aby jednak tak się stało, konieczne są dodatkowe redukcje w strukturach firmy, które właśnie się rozpoczęły.

Przeczytaj również