Ceny paliw nie pójdą do góry! Ekspert nie ma wątpliwości - czeka nas tanie tankowanie

W mediach można było przeczytać wiele informacji, na mocy których można było myśleć, że ceny paliw po wyborach parlamentarnych pójdą szybko mocno do góry. Okazuje się jednak, że benzyna, diesel i LPG mogą pozostać na aktualnych stawkach jeszcze przez jakiś czas. Eksperci uważają, że nie ma przesłanek do nagłego wzrostu ceny paliw. Czy faktycznie tak będzie? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w naszym artykule, w którym zajęliśmy się szerzej tym problemem. Mamy jednak dobre informacje – aktualne ceny paliw, jakie możecie zastać przy dystrybutorach paliwowych powinny jeszcze trochę obowiązywać. Jak długo? Tego już dowiecie się stricte z naszego artykułu, zapraszamy do lektury.

Ceny paliw nie pójdą do góry! Ekspert nie ma wątpliwości – czeka nas tanie tankowanie
Podaj dalej

Ceny paliw nie pójdą do góry, tak jak przewidywano? Dobre informacje dla polskich kierowców

paliwo ceny paliw benzyna diesel
fot. freepik.com / freepik

„Ceny ropy na rynku wahają się w okolicach 80 dol. za baryłkę, podczas gdy w lutym były na poziomie 100 dol. za baryłkę. Nie widać żadnego impulsu do tego, żeby ceny paliw miały wzrosnąć. Na rynku mamy korekty, umacnia się złotówka, nie widać żadnego impulsu do tego, żeby ceny paliw miały wzrosnąć” – ocenił ekspert Instytutu Jagiellońskiego, Marcin Roszkowski, cytowany przez PAP. I informacje zamieszczone przez eksperta z pewnością są powodem do umiarkowanego optymizmu. Oby tylko miały oczekiwane potwierdzenie w rzeczywistości, wtedy będzie już idealnie.

Ceny paliw w naszym kraju nie powinny wzrosnąć, bowiem światowy trend spadku cen ropy wpisuje się w trend aktualnych stawek na rynkach paliw. I to zdecydowanie jest pozytywna informacja dla polskich kierowców, którzy powinni w dalszym ciągu móc tankować swoje samochody po niższych cenach niż dotychczas. Czy tak się jednak stanie? Trudno jednoznacznie powiedzieć.

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Benzyna, diesel i LPG pozostaną na jakiś czas przy aktualnych stawkach

ceny paliw paliwo podatek vat benzyna diesel
Pixabay

Mimo tego eksperci nie polecają kierowcom przechowywać dużej ilości paliwa, które aktualnie jest sprzedawane na stacjach paliw w dobrych cenach. Wszystko z powodu, że „nie mają najmniejszego sensu też z perspektywy cenowej, bo nadchodzące tygodnie to będzie ten sam poziom cen, o czym świadczy duże wahnięcie na rynkach naftowych na świecie”” – tłumaczy ekspert Piotr Maciążek w rozmowie z Polskim Radiem 24. I oby tak było, bowiem aktualny poziom paliw pozwala nam nieco odetchnąć, jeśli chodzi o horrendalne stawki, jakie w ubiegłych tygodniach pojawiały się przy dystrybutorach. Aż chciałoby się, by te obniżki były jeszcze większe, ale póki co musimy zadowolić się tym co mamy, bowiem i tak jest lepiej, niż jeszcze przed kilkoma miesiącami.

A wy co sądzicie na temat cen paliw? Myślicie, że niebawem stawki, jakie płacimy za benzynę, diesel i LPG pójdą faktycznie mocno do góry? Wiele osób martwiło się, że po wyborach faktycznie ceny pójdą w górę. Póki co jednak, ku naszemu zaskoczeniu w dalszym ciągu stawki, jakie płacimy za poszczególne paliwa są dla nas na akceptowalnym poziomie, w związku z czym pojawia się pytanie – jak długo to potrwa. Oczywiście, im dłużej tym lepiej, bowiem nasze kieszenie z gumy nie są i ewentualne podwyżki mogą negatywnie wpłynąć ponownie na sytuację Polaków. Eh, gdzie te czasy, kiedy za paliwo płaciło się delikatnie ponad 4 złotych. Chyba już one nie wrócą. Ale nadzieja umrze jak zawsze ostatnia.

Przeczytaj również