Amazon otwiera kolejny magazyn w Polsce. Wiemy, jakie wynagrodzenie oferują pracownikom

Amazon nie przestaje inwestować w polskim rynek. Firma otwiera w naszym kraju kolejną siedzibę. Dzięki temu w ciągu roku zatrudnienie zyska ponad tysiąca osób. Wiemy, na jakie zarobki będzie można liczyć za pracę w tym oddziale Amazona. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Amazon otwiera kolejny magazyn w Polsce. Wiemy, jakie wynagrodzenie oferują pracownikom
Podaj dalej

Amazon otwiera kolejne centrum zamówień w naszym kraju. Tym razem w województwie śląskim

Amazon otwiera kolejne centrum zamówień. Tym razem powstanie ono w województwie śląskim w gminie Gorzyczki niedaleko Wodzisławia Śląskiego. Inwestycja ma rozpocząć swoją działalność jeszcze w 2024 roku. Nic dziwnego zatem, że już ruszyła rekrutacja w poszukiwaniu osób, które będą tam na co dzień pracować.

Tym samym Amazon w województwie śląskim będzie posiadał już swoje trzy centra logistyczne. Pozostałe mieszczą się w Sosnowcu i Gliwicach. W Polsce łącznie jest 11 placówek firmy. W Gorzyczkach pracownicy będą zajmować się obsługiwaniem wielkogabarytowych oraz niestandardowych zamówień. W głównej mierze będą to sprzęty ogrodowe i duże AGD.

„Inwestycja Amazon w Gorzyczkach jest kolejnym przykładem zaangażowania naszej firmy w rozwój regionu. Nowe centrum logistyczne przynosi liczne korzyści społeczne i ekonomiczne, przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia, sprzyja rozwojowi lokalnych inwestycji” – mówi manager centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach, Tomasz Michalski.

Na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy Amazona w Polsce?

dzięki współpracy BMW i Amazon udaje się skazać oszustów

Początkowi pracownicy będą mogli liczyć na zarobki w kwocie 29,90 zł brutto na godzinę. Premia za obecność pracy zgodnie z grafikiem także jest zaplanowana. Ponadto pracownicy otrzymają prywatną opiekę medyczną i posiłki pracownicze w cenie 1 zł.

„W tym roku już po raz trzeci znaleźliśmy się wśród laureatów certyfikatu dla najlepszych pracodawców, przyznawanego przez Top Employers Institute. Amazon wyróżniono m.in. za skuteczne zarządzanie strategią biznesową i zasobami ludzkimi, przebieg procesu rekrutacyjnego oraz tworzenie integracyjnego środowiska pracy” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Amazona.

źródło: Amazon

Przeczytaj również