Zgubiona rzecz w pociągu to codzienność. PKP ułatwi pasażerom ich odnajdowanie

PKP Intercity ma świadomość tego, że pośpiech towarzyszy nam wszystkim każdego dnia. To przyczynia się do tego, że często już będąc jeszcze ciałem w jednym miejscu, myślami jesteśmy już w drugim. Efekt tego jest taki, że mamy bardzo dużą tendencję do zapominania. Firma poinformowała, że w ubiegłym roku jej pasażerowie zgubili aż 13 tysięcy mniejszych lub większych rzeczy.

Zgubiona rzecz w pociągu to codzienność. PKP ułatwi pasażerom ich odnajdowanie
Podaj dalej

Łatwiej będzie odzyskać zgubioną rzecz w PKP

W życie wchodzi jednak nowa funkcja, która szybko i łatwo pozwoli odzyskać pozostawioną rzecz w pociągu PKP. Oczywiście, jeżeli nikt wcześniej nie zdecydował sobie jej przywłaszczyć. Obsługa pociągu reaguje jednak bardzo szybko na pozostawione rzeczy, znając skale problemu. Są one chowane i raportowane, aby później dana osoba mogła je szybko i łatwo odzyskać.

Od lutego rejestrowanie rzeczy znalezionych w pociągach PKP Intercity prowadzone jest w wersji elektronicznej. A to oznacza, że od razu do sieci trafia informacja związana z odnalezieniem danego przedmiotu. Oczywiście nie dzieje się to otwarcie, bowiem osoba, która coś zgubiła musi wcześniej podać pewne szczegóły.

pociag bagaz zguba
fot. freepik

Na stronie przewoźnika istnieje możliwość zweryfikowania wielu szczegółów z podróży, co prowadzi do znalezienia i identyfikacji danej rzeczy. Chodzi o weryfikację daty znalezienia danego przedmiotu, numeru pociągu, w jakim bagaż lub przedmiot został znaleziony, relację pociągu, stację znalezienia oraz co zostało znalezione.

Cała procedura bez wychodzenia z domu, bez dzwonienia nigdzie, pozwoli na to, aby zgubiona rzecz wróciła do właściciela.

Co najczęściej zostawiają Polacy w pociągach?

Cały bagaż z którym wybrało się w podróż pozostawiają wbrew pozorom tylko nieliczni. Z reguły w pociągu pozostają mniejsze rzeczy, takie jak np. ładowarki do telefonów czy laptopów, telefony, ale i też same laptopy, kluczyki do samochodu, odzież, okulary, portfele, czy parasole. Dla wielu osób niektóre rzeczy nie mają większej wartości i nie walczą o ich odzyskanie. W przypadku jednak wspomnianych telefonów i laptopów, trzeba mieć dużo szczęścia, aby je odzyskać.

Przeczytaj również