Oto jak prezentuje się Ziemia z kosmosu. Najnowsze zdjęcia robią ogromne wrażenie

W internecie pojawiły się najnowsze zdjęcia tego, jak prezentuje się Ziemia z kosmosu. Takie obrazki choć można znaleźć bez problemu w internecie, to jednak zawsze budzą zupełnie inne zainteresowanie wówczas, gdy są najbardziej aktualne. Zwłaszcza, że tym razem mowa o fotografiach zrobionych przez prywatną firmę, która zajmuje się eksploracją kosmiczną.

Oto jak prezentuje się Ziemia z kosmosu. Najnowsze zdjęcia robią ogromne wrażenie
Podaj dalej

Jak wygląda Ziemia okiem Intuitive Machines?

Z reguły zdjęcia z kosmosu kojarzą nam się głównie z NASA. W ostatnim czasie jednak jak wiadomo coraz więcej krajów decyduje się na loty w kosmos, podbój planet czy zbieranie przeróżnych informacji wiele kilometrów od Ziemi. Intuitive Machines to firma prywatna, która zajmuje się szeroko rozumianym podbojem kosmosu.

Obecnie trwa misja IM-1, polegająca na dostarczeniu na Księżyc pierwszego lądownika Nova-C. Jeżeli zakończy się ona powodzeniem będzie to o tyle historyczne wydarzenie, że po raz pierwszy prywatna firma osiądzie na innej planecie. Statek kosmiczny dostarczył na Ziemię zdjęcia, na których możemy podziwiać naszą planetę.

ziemia z kosmosu 1
fot. Intuitive Machines

Zdjęcia powstały zaraz po tym, jak lądownik Nova-C „Odysseus” oddzielił się od drugiego stopnia rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Biały punkt na zdjęciu to właśnie opadająca pozostałość po rakiecie. Fotografie powstały z perspektywy ”rybiego oka”, co pozwala dostrzec Ziemię z nieco innej perspektywy.

ziemia z kosmosu 2
fot. Intuitive Machines

Tego typu podróże mają ogromne znaczenie dla nauki. Zebrane dane mają być ogólnodostępne – chociażby dla NASA i innych organizacji. W tej kwestii niemalże praktycznie wszyscy pozostają otwarci dla siebie i wspólnie dla dobra nauki pracują razem. Niewątpliwie warto śledzić dokonania tej misji, bowiem będzie ona kluczowa dla wielu kwestii.

ziemia z kosmosu 3
fot. Intuitive Machines

Przeczytaj również