Myślami steruje myszką na ekranie komputera. Pacjent z implantem od Elona Muska wraca do zdrowia

Nie tak dawno Elon Musk ogłosił dość szokującą dla wielu osób informację, iż jego firma Neuralink wszczepiła do mózgu pacjenta implant. Spotkało się to z wieloma różnymi reakcjami – zarówno tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi. Miliarder, a zarazem wizjoner, przekazał nowe informacje w tym temacie.

Myślami steruje myszką na ekranie komputera. Pacjent z implantem od Elona Muska wraca do zdrowia
Podaj dalej

Pacjent ma nadprzyrodzone zdolności

„Wygląda na to, że pacjent już w pełni wyzdrowiał i nie odczuwa żadnych skutków ubocznych, których byliśmy świadomi. Jest w stanie sterować myszą, przesuwać jej kursor po ekranie, po prostu myśląc” – napisał Elon Musk na swojej platformie mediów społecznościowych X.

Neuralink pracuje z pacjentem obecnie nad tym, aby uzyskać jak najwięcej kliknięć i naciśnięć przycisków za pomocą myśli. Wszystko brzmi to wręcz nierealnie, gdy się o tym słyszy i gdy się to czyta. Wygląda na to, że implant jaki został wszczepiony będzie przełomowym i historycznym wydarzeniem w dziejach nauki.

implant mózgu Neuralink Elon Musk
fot. freepik

Założenie całej firmy polega na tym, aby pomóc ludziom wykorzystywać sygnały neuronowe do kontrolowania technologii zewnętrznych. Ludzie docelowo będą sterować urządzenia takie jak komputer czy telefon, tylko i wyłącznie swoim myślami. Co za tym idzie, za ich pomocą będzie można w dużym stopniu sterować niemalże wszystkim co nas otacza.

Firma po uzyskaniu zgody na prowadzenie kolejnych badań ruszyła z rekrutacją kolejnych chętnych pacjentów, a same badania mają już ruszyć w najbliższych miesiącach. Zapewne za kilka, kilkadziesiąt miesięcy pod tym względem dojdzie do przełomowych wydarzeń, które znacząco odmienią postrzeganie wielu rzeczy. W tym samych nas, jako ludzi którzy są w stanie dokonywać tego typu rzeczy.

Przeczytaj również