Marihuana będzie legalna w Niemczech. Czas na Polskę?

Niemiecki rząd postanowił, że marihuana w kraju będzie legalna. To niewątpliwie przełomowa decyzja wśród jednego z czołowych krajów w Unii Europejskiej. Bacznie teraz trzeba będzie śledzić, jak inne kraje zareagują na taką zmianę. Decyzja na pewno okazuje się bardzo zaskakująca, ale też niewątpliwie trzeba ją uznać za rozsądną i odpowiedzialną.

Marihuana będzie legalna w Niemczech. Czas na Polskę?
Podaj dalej

Legalna Marihuana w Niemczech

Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że decyzja wynika z dwóch powodów. Pierwszym jest walka z czarnym rynkiem, który jak w każdym kraju ma swoją skalę. Legalizacja ma w znaczącym stopniu ograniczyć nielegalny handel. Drugą rzeczą jest lepsza ochrona w ten sposób dzieci i młodzieży, bowiem nie będą miały one styczności w znaczącym stopniu właśnie z nielegalnym rynkiem.

„Od lata dozwolona będzie wspólna uprawa marihuany w stowarzyszeniach. Handel z nieletnimi będzie karany co najmniej dwoma latami więzienia. W przyszłości palenie marihuany będzie dozwolone w miejscach publicznych, ale nie w pobliżu szkół i przedszkoli. Firmom będzie również łatwiej uprawiać konopie indyjskie do celów medycznych w Niemczech”– donosi „Spiegel”.

marihuana dozwolona
fot. freepik

Posiadanie i uprawa pewnych ilości narkotyku przez osoby dorosłe na własny użytek mają stać się legalne 1 kwietnia. Za przyjęciem ustawy zagłosowało 407 posłów, a przeciw było 226. Prawdopodobnie ustawa zostanie przyjęta przez Bundesrat (Radę Federalną) już 22 marca. Wedle ustawy dorośli będą mogli mieć przy sobie do 25 gramów marihuany na własny użytek. Z kolei w domu będzie możliwa uprawa do trzech roślin konopi indyjskich oraz posiadanie do 50 gramów marihuany.

.

Przeczytaj również