Donald Trump z coraz większym poparciem w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych

Coraz większym poparciem cieszy się Donald Trump, jako kandydatem na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W najnowszym sondażu opublikowanym przez Reuters/Ipsos ma on już poparcie na poziomie 40 procent. Jeszcze kilka tygodniu miał on podobne poparcie z aktualnie urzędującym Joe Bidenem, teraz wyraźnie wysunął się na prowadzenie.

Donald Trump z coraz większym poparciem w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych
Podaj dalej

Donald Trump szykuje się na wielki powrót

Patrząc na inne badania wynika z nich, że Amerykanie i tak nie są do końca zadowoleni z obu kandydatów. Przykładowo 75 procent respondentów uważa, że Biden jest za stary, aby kandydować. Natomiast co drugi ma takie samo zdanie w kwestii 77-letniego Trumpa. W dodatku blisko 70 procent osób uważa, że chciałoby widzieć na tym stanowisku kogoś nowego, niż ciągle te same twarze. Nie podoba im się również system dwupartyjny, jaki zadomowił się w Stanach Zjednoczonych.

Wiele danych, jednak jest ze sobą sprzecznych. Nikki Haley i tak w wielu sondażach wypada bardzo źle, względem Trumpa, którego to ludzie mają nie chcieć. Jedno wydaje się jednak pewne – postać Trumpa ma sprawić, że w USA może mieć miejsce rekordowa frekwencja. Oba elektoraty są bardzo negatywnie nastawione na przeciwne, przez co chcą udać się na wybory.

Do zwycięstwa Donalda Trumpa jednak daleka droga, co zauważają wszyscy. Wciąż musi walczyć o głosów koalicjantów, bo bez nich droga długa i kręta. A wiadomo, jak wygląda retoryka byłego prezydenta i jak stanowczą jest on osobą. Jednym się to podoba, innym wręcz przeciwnie. Nie da się jednak ukryć tego, że jest na tyle wyraźną postacią, że Amerykanie za nim idą. Co widać coraz bardziej w sondażach.

Start Trumpa wciąż niepewny?

Nie można zapominać o tym, jak zakończyła się poprzednia kadencja Donalda Trumpa. Obrazki z Kapitolu często są powtarzane i przypominane obecnie w mediach. W dodatku nad byłym prezydentem wciąż ciążą zarzuty i jeżeli sąd zdecyduje się wydać negatywny dla Trumpa wyrok, nie tylko nie będzie mógł kandydować, ale również może trafić do więzienia.

 

Przeczytaj również