Coraz bliżej większych obniżek ceny paliw w Polsce i nie tylko. Będzie powrót do wartości jakie pamiętamy

Wciąż każdy kierowca ma duże obawy, jeżeli chodzi o ceny paliw. Czy nie wzrosną? O ile wzrosną? Kiedy większy kryzys? Ile jesienią będzie się płacić na stajach? Pytań jest wiele, ale tak naprawdę więcej jest w tym wszystkim stresu i niepokoju. Bo czasy mamy jakie mamy i każdy martwi się o to, co przyniosą kolejne miesiące dla domowego budżetu.

Coraz bliżej większych obniżek ceny paliw w Polsce i nie tylko. Będzie powrót do wartości jakie pamiętamy
Podaj dalej

Jak będą wyglądać ceny paliw? Prawdopodobnie rewelacyjnie!

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik

Coraz więcej pozytywnych sygnałów płynie w kontekście tego, że ceny paliw będą naprawdę dobre. Co jednak oznacza słowo dobre? Będą akceptowane przez społeczeństwo, będą tymi cenami, z jakimi mieliśmy styczność wcześniej, bądź będą po prostu niewiele wyższe w kontekście inflacji czy po prostu w odniesieniu do czasów jakich obecnie żyjemy.

Powód? Rzecznik irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział wprost, że są podstawy do podpisania porozumienia nuklearnego w „bardzo bliskiej przyszłości”. To będzie spory zastrzyk ropy do krajów, które teraz potrzebują tego surowca jak nigdy wcześniej. Mówi się o tym, że irański eksport może osiągnąć 2,5 mln baryłek dziennie.

Jeżeli tak się stanie ceny ropy gwałtownie polecą w dół. W dodatku zacznie spadać marża rafineryjna i wszystko inne, co dotyczy wzrostów cen paliw. Oczywiście nie stanie się to całkowicie z dnia na dzień, ale będzie widać, jak z tygodnia na tydzień notowane są wyraźne spadki w cenie za diesel, benzynę, a nawet i LPG. Nie pozostaje zatem nic jak czekać na oficjalne ogłoszenie

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Do jakich wartości spadnie diesel oraz benzyna?

Dziś trzeba sobie zadać jasno pytanie, czy jeżeli porozumienie zostanie podpisane to ceny paliw będą w okolicach 5,50 zł/l? Bo to właśnie takie ceny były wcześniej i były przez nas uważane za najwyższe – a nawet wówczas za wysokie. Odnosząc się do tych wartości trzeba sobie powiedzieć jasno – tak jest to możliwe.

Ale też trzeba pamiętać o tarczy antyinflacyjnej, która mocno obniża ceny paliw aż o złotówkę. Dlatego też albo będzie naprawdę wyraźny spadek – w co trudno uwierzyć, albo z czasem będziemy znów płacić wyraźnie więcej i czekać na poprawę sytuacji. Na pewno po lepszym okresie przyjdzie znów wyraźnie gorszy. Pytanie tylko co wymyśli rząd, aby ratować sytuację.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również