ZUS wypłaci Polakom 550 złotych. Poza wnioskiem, należy spełnić jeszcze kilka warunków

Osoby, które spełnią kilka wymogów, a następnie złożą odpowiedni dokument w placówce zostaną za to wynagrodzone. Comiesięcznie na ich kontach bankowych pojawiać będzie się 550 złotych do wykorzystania na dowolny cel. Już teraz warto podkreślić, że nie istnieje żaden przepis, mówiący o tym, na co środki powinny zostać przeznaczone. Ile czasu pozostało na złożenie wniosku? Która grupa obywateli może w ogóle ubiegać się o taką formę wsparcia? O jakich warunkach do spełnienia mowa? Na te wszystkie pytania poznacie odpowiedzi, po zapoznaniu się z treścią tego tekstu! 

ZUS wypłaci Polakom 550 złotych. Poza wnioskiem, należy spełnić jeszcze kilka warunków
Podaj dalej

ZUS wypłaci Polakom 550 złotych. Kto otrzyma pieniądze? 

seniorzy zus podatki

Bez wątpienia każdy z nas na własnej skórze odczuwa wpływy wysokiej inflacji, która dawała o sobie znać na początku roku. Ceny produktów spożywczych, a także comiesięczne opłaty wzrosły. Każdy próbuje sobie poradzić z problemami finansowymi jak może. Jak się jednak okazuje, niektóre osoby mogą złożyć wniosek, tym samym zwiększając swoje budżety domowe każdego miesiąca. Wystarczy jedynie złożyć odpowiedni wniosek, żeby pieniądze trafiły na konta bankowe chętnych. Oczywiście wcześniej należy się także upewnić, czy spełniane są pewne kryteria. Jeżeli, tak to dofinansowanie w kwocie 550 złotych będzie mogło zostać wykorzystane przez obywateli na dowolny cel. O co dokładnie w tym chodzi? 

Dodatek, o którym dzisiaj sobie porozmawiamy wypłacany jest comiesięcznie od 1998 roku. Następujące grupy mogą się o niego ubiegać: 

  • Ci, którzy stracili swoich rodziców
  • Osoby, którym zmarła matka, a ojciec pozostaje nieznany 

Niezbędnym warunkiem do otrzymania pieniędzy jest to, aby powyższe grupy Polaków posiadały uprawnienia do pobierania renty rodzinnej. Bez tego świadczenie nie zostanie przyznane. Dokładna kwota, jaka obecnie wypłacana jest przez ZUS wynosi 553,30 złotych! Jest ona każdego roku waloryzowana, podobnie jak emerytury oraz renty. Oznacza to, że żadne z was nie musi martwić się tym, że przez wysoką inflację świadczenie straci na wartości. 

Zainteresowani wsparciem? O tych rzeczach warto wiedzieć! 

dodatek za prad
Pxhere.com

Zapewne na przestrzeni pierwszej części tego artykułu w waszych głowach pojawiło się wiele pytań. Pomyślmy o sytuacji, w której matka posiadała więcej niż jedno dziecko. Czy przyznawane środki zostają między nimi podzielone i każde z nich otrzyma jedynie drobną wypłatę? Otóż okazuje się, że taka ewentualność została przewidziana przez przepisy! Niezależnie od liczby urodzonych dzieci, każdemu z nich przysługuje możliwość pobierania pełnego świadczenia dla sierot, czyli 553,30 złotych. Na tym etapie musimy jednak podkreślić, że jak w wielu tego typu wsparciach finansowych, należy złożyć wniosek, wraz z dokumentem potwierdzającym datę zgonu rodziców. 

Na szczęście nie. Nie określono konkretnej daty, po której nie będziemy mogli składać wniosku o otrzymywanie comiesięcznej renty dla sierot. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma obowiązek dostarczenia decyzji dotyczącej zgłoszenia wnioskodawcy w ciągu maksymalnie 30 dni.

Czy wśród was znajdują się osoby pobierające świadczenie dla sierot? Co w ogóle myślicie o tej formie wsparcia? Czy rząd powinien jakoś dodatkowo wesprzeć obywateli, a może uważacie, że nie ma takiej potrzeby? Z chęcią zobaczymy, co macie na ten temat do powiedzenia w komentarzach! 

Przeczytaj również