Od 1 lipca ważne zmiany dla kierowców?! Ceny samochodów drastycznie wzrosną!

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o ważnych zmianach, które być może dotkną kierowców w całej Europie. Wiemy już, że na pewno po wprowadzeniu normy Euro 7 ceny pojazdów drastycznie wzrosną, a co za tym idzie produkty w sklepach również. Polska nie zamierza wspierać tego pomysłu, ale jak sytuacja wygląda z innymi krajami? Czy zmiany widoczne są już za horyzontem? Zobaczcie sami…

Od 1 lipca ważne zmiany dla kierowców?! Ceny samochodów drastycznie wzrosną!
Podaj dalej

Ceny samochodów drastycznie wzrosną?! 

samochód inteligencja iloraz IQ marka
Freepik

W ostatnim czasie Polacy zmagają się z wysokimi cenami produktów, niestety wiele wskazuje na to, że będziemy musieli przygotować się także na wzrost cen pojazdów. W internecie zawrzało, a ludzie dosadnie zaczęli pokazywać swoje niezadowolenie. Żeby tego było mało okazuje się, że ceny aut miałyby wzrosnąć nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o co chodzi oraz kiedy powinniśmy się spodziewać tych kontrowersyjnych zmian. 

Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o chęci wprowadzenia nowej normy przez Unię Europejską, która miałaby na celu podwyższenie restrykcji dotyczących emisji spalin. Taki pomysł nie spodobał się naszemu rządowi, a oprócz nas niezadowolenia nie kryły także niektóre koncerny motoryzacyjne. O całej sytuacji wypowiedział się Andrzej Adamczyk minister infrastruktury w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, cytowany przez autokult.pl. 

,,Nie ma zgody na proponowaną przez Komisję Europejską normę Euro 7. Jej przyjęcie spowodowałoby ogromne zwiększenie kosztów produkcji samochodów osobowych i ciężarowych. Będziemy robić wszystko, aby ta propozycja nie weszła w życie”. Minister był obecny podczas poniedziałkowego spotkania w Strasburgu, gdzie pojawili się również przedstawiciele kilku państw. 

Po wprowadzeniu zmian ceny produktów także ulegną zmianie? 

inflacja ceny paliwo samochód z importu
fot. pixabay

Wspólnie zauważono, że wzrost cen produkcji pojazdów będzie mieć ogromny wpływ na ceny znajdujących się w sklepach produktów. Poza tym jednogłośnie stwierdzono, że próba spełnienia wymogów normy Euro 7 z pewnością obniży rozwój firm motoryzacyjnych w zakresie opracowywania i produkowania nowoczesnych oraz tańszych samochodów elektrycznych. Ponadto pozytywny wpływ wprowadzenia nowej normy na środowisko również jest wątpliwy. Z tego powodu naprawdę ciężko powiedzieć, czy przyjdzie nam z tego cokolwiek dobrego. 

Czy zmiany zostaną oficjalne wprowadzone? Tego niestety jak na razie nie wiemy. Jedyne co teraz nam pozostaje to czekać i trzymać kciuki, aby tak restrykcyjne prawo nie ujrzało światła dziennego. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie… 

Przeczytaj również