Nowe wieści o kontrolach abonamentu RTV. Wiadomo, kiedy urzędnik może zapukać do drzwi

Płacenie abonamentu RTV jest czymś, z czym musi się liczyć każdy posiadać sprawnego telewizora oraz radia. Nie musimy nawet używać tych dwóch urządzeń, a i rak obowiązek będzie nas dotyczyć. Po to, aby nikt nie wymigał się od opłaty, prowadzone są specjalne kontrole, o których wciąż nie wiemy za wiele. W ostatnim czasie pojawiły się jednak nowe informacje w tej sprawie. 

Nowe wieści o kontrolach abonamentu RTV. Wiadomo, kiedy urzędnik może zapukać do drzwi
Podaj dalej

Nowe wieści o kontrolach abonamentu RTV

abonament rtv
fot. freepik

Abonament RTV jest obowiązkową opłata związaną z mediami publicznymi, czyli telewizyjnymi i radiowymi. Oznacza to, że jeśli posiadamy u siebie sprawny telewizor i/lub radio, musimy zarejestrować nasze urządzenie i opłacić abonament. Jesteśmy do tego zobowiązani, nawet gdy nie korzystamy z radia i telewizora. Właśnie z tego powodu są prowadzone kontrole abonamentowe. Ich celem jest sprawdzenie, czy nie mamy w domu sprzętu kwalifikującego się do rejestracji.

We Wrocławiu pojawiło się ogłoszenie dotyczące pracy na Poczcie Polskiej w roli kontrolera abonamentu RTV. Jest to jedynie umowa na czas określony w ramach zastępstwa. Mimo to ogłoszenie rzuca nieco światła na harmonogram pracy takich kontrolerów. 

O najświeższym ogłoszeniu wiemy dzięki portalowi WirtualneMedia, lecz nie jest to pierwsza propozycja pracy na stanowisku kontrolera abonamentu RTV. W styczniu podobne ogłoszenie pojawiło się w Warszawie oraz w Bydgoszczy, mimo to praca kontrolerów wciąż jest dla nas tajemnicza. Poczta Polska cały czas zachowuje milczenie w kwestii liczby zatrudnionych kontrolerów. Nie wiemy, czy ich liczba jest stała, czy może się powiększa.

Kiedy spodziewać się kontrolera abonamentu RTV?

Czegoś się jednak dowiedzieliśmy. Otóż według ogłoszenia kontroler nie tylko ma sprawdzać, czy abonament RTV jest przez nas opłacalny. Do jego obowiązków dochodzi również odpisywanie na pisma wyjaśniające od abonentów oraz promowanie rejestracji odbiorników. Co więcej, możemy z ogłoszenia wyczytać, że praca kontrolera odbywa się w godzinach od 7:00 do 15:00.

Dla nas oznacza to, że wizyty pracownika Poczty Polskiej możemy spodziewać się właśnie w tych godzinach. Choć taka kontrola brzmi całkiem poważnie, to nie powinniśmy się nią stresować. Przeprowadzanie ich w domach prywatnych nie jest priorytetem spółki. 

 

Przeczytaj również