Legalizacja marihuany w Niemczech. Ustawa została przyjęta i zadebiutuje za ponad miesiąc

Za procesem legalizacji marihuany nierzadko idą motywy rządu, który chce ograniczyć zmniejszenie przestępczości związanej z narkotykami, generowanie przychodów z podatków i wiele, wiele więcej. Nie inaczej było z niemieckim rządem – ten oficjalnie potwierdził, że przyjęta została odpowiednia ustawa. Oznacza to, że już za ponad miesiąc legalizacja marihuany w Niemczech stanie się rzeczywistością. 

Legalizacja marihuany w Niemczech. Ustawa została przyjęta i zadebiutuje za ponad miesiąc
Podaj dalej

Legalizacja marihuany w Niemczech

mandat kierowca obie ręce na kierownicy kontrola zatrzymanie policja
Pixabay

Legalizacja marihuany niesie za sobą zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jej wprowadzenie może wpłynąć na zmniejszenie przestępczości związanej z nielegalnym handlem, a także przynieść korzyści finansowe pod postacią nowego podatku. Niemiecki rząd oficjalnie zatwierdził pojawienie się nowych zmian. 

Ustawę przyjęto przez 407 posłów, przy czym 226 było przeciwnych temu pomysłowi. Wszystko miało miejsce w piątek (23 marca). Zgodnie z nowym aktem prawnym dorośli będą mogli posiadać na użytek własny do 25 gramów marihuany. Będą mogli również w domu uprawiać do trzech roślin konopi indyjskich i posiadać do 50 gramów marihuany. 

Marihuana będzie dostępna dla osób pełnoletnich. Osoba, która zlekceważy ten przepis i postanowi handlować z nieletnimi otrzyma karę więzienia nawet na dwa lata. 

Wśród planów, które mają ziścić się w niedalekiej przyszłości  jest możliwość palenia marihuany dozwolone w miejscach publicznych, z wyłączeniem okolic szkół i przedszkoli. 

Przeczytaj również