Firmy wciąż zwalniają swoich pracowników. Infosys Poland poszło w ślady konkurencji

Infosys Poland ma zamiar pożegnać się z niemal 200 pracownikami firmy. Informacja trafiła już od pracowników i Powiatowych Urzędów Pracy. Ciągłe zwolnienia wciąż trwają. Powtarza się sytuacja ze sprawy Aptiv.

Firmy wciąż zwalniają swoich pracowników. Infosys Poland poszło w ślady konkurencji
Podaj dalej

Firmy wciąż zwalniają swoich pracowników

prąd węgiel kryzys upadłość firma zamknięta zamknięte
Pixabay/ Frantisek Krejci

Coraz głośniej i częściej mówi się o masowych zwolnieniach pracowników na całym świecie. Niejednokrotnie już o tym wspominaliśmy i zapewne jeszcze kilka razy ten temat się przewinie. W wyniku decyzji wielu czołowych firm, pracownicy tracą robotę w najgorszym możliwym momencie. Niezależnie od swojej sytuacji. W przypadku Infosys Poland ucierpiały nawet kobiety po porodzie. 

Infosys ma swoją główną siedzibę w Bengaluru w Indiach i powstała w 1981 roku. Obecnie jest jedną z największych indyjskich firm z kapitałem 35 miliardów dolarów oraz ponad 100 000 zatrudnionych pracowników na całym świecie. Firma zajmuje się dostawą usług outsourcingowych, konsultingowych, IT i technologicznych. Wśród pracowników nie brakuje też specjalistów od finansów i księgowości. Infosys posiada też oddziały w Polsce, a mianowicie w Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Poznański oddział rozpoczął swoją działalność w 2021 roku. Niestety w Poznaniu z pracą pożegna się niemal 200 pracowników firmy.

Oczywiście nie jest to pierwsza taka sytuacja i już od jakiegoś czasu słyszymy o licznych zwolnieniach. Ostatnio głośno było o Aptiv z Krakowa. Obie firmy poinformowały swoich pracowników o zwolnieniu podczas krótkiego spotkania online. Infosys przekazał także swój zamiar dokonania zwolnień grupowych Powiatowym Urzędom Pracy. Zwolnienia mają zakończyć się w kwietniu, a pracę stracą aż 192 osoby.

O całej tej sprawie wypowiadają się sami pracownicy firm, które dokonują zwolnień. Decyzje te wywołują dyskusję wśród internautów i wcale nas to nie dziwi. Okazuje się bowiem, iż zwolnienia dotknęły pracowników bez żadnych wyjątków – osoby na dłuższych zwolnieniach, czy też kobiety po porodzie również zostały w tym wszystkim pokrzywdzone. 

Przeczytaj również