Comiesięczny dodatek 300 złotych dla emerytów - wiemy, co należy zrobić, aby go dostać

Emeryci w całej Polsce mogą ubiegać się o darmowe pieniądze. Środki wypłacane są każdego miesiąca przez inną instytucję niż ZUS. Kwota świadczenia wynosi 300 złotych i może zostać wykorzystana na dowolny cel. Wystarczy jedynie się pospieszyć i złożyć wniosek. W dzisiejszym artykule zdradzimy wam, która grupa seniorów nacieszy się z darmowego wsparcia. Gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

Comiesięczny dodatek 300 złotych dla emerytów – wiemy, co należy zrobić, aby go dostać
Podaj dalej

Ten dodatek wypłaci ci ktoś inny od ZUS-u! O jakie wsparcie chodzi? 

seniorzy zimą dodatek finansowy
FREEPIK

Wielu obywatel zapomina, że nie tylko Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się wypłatą darmowych pieniędzy na konta bankowe emerytów. W dzisiejszym artykule skupimy się na comiesięcznym świadczeniu, które może trafić w ręce tysięcy obywateli, pod warunkiem uzupełnienia i dostarczenia odpowiedniego wniosku. Już teraz możemy wam zdradzić, że kwota wsparcia wynosi 300 złotych i bezproblemowo może zostać wydana, na co tylko zapragniecie. 

O świadczeniu dla sołtysów z pewnością już pewna grupa z was słyszała. Mimo to, jest to wsparcie, o którym warto co jakiś czas przypominać. Przysługuje ono seniorom, którzy pełnili rolę sołtysa przez co najmniej 8 lat. Wsparcie weszło w życie 1 lipca zeszłego roku i to właśnie od tej daty Polacy w całym kraju mogą bezproblemowo składać dokumenty o pobieranie pieniędzy. 

Dofinansowanie jak przyznał rząd jest pewnego rodzaju nagrodą dla osób, które pomimo wielu trudności zdecydowały się wykonywać ciężki zawód sołtysa. Bowiem wspierają oni swoje społeczności nierzadko działając zupełnie bezinteresownie. Z tego powodu uznano, iż należy im się za to wsparcie finansowe. Każdego miesiąca wypłaca im się pieniądze w wysokości 300 złotych. Oznacza to, że osoby starsze w ciągu roku wzbogacą się o 3600 złotych, które następnie mogą zostać wykorzystane na cokolwiek! 

Bez tego nie zobaczycie pieniędzy! 

dodatek wybory koalicja obywatelska
fot. freepik.com – welcomia

W pierwszej kolejności musicie oczywiście uzupełnić wniosek, a następnie dostarczyć go do: 

  • oddziału regionalnego lub do placówki terenowej KURS.

Wzór dokumentu określono w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju. Bezproblemowo możemy znaleźć go w internecie. Werdykt dotyczący przyznania atrakcyjnego wsparcia otrzymamy maksymalnie 60 dni po złożeniu papierów. Wypłata przysługuje od miesiąca, w którym dokument został dostarczony do placówki. W tym wszystkim ważne jest jednak, aby wraz z wnioskiem dostarczyć: 

  • zaświadczenie wydane przez wójta (ewentualnie burmistrza lub prezydenta miasta), potwierdzające okres pełnienia funkcji sołtysa. 
  • oświadczenie o niekaralności za przestępstwo skarbowe popełnione w związku z pełnieniem funkcji sołtysa. 

Przeczytaj również