Olbrzymi mandat i 26 punktów karnych za jednym razem. Motocyklista popełnił szkolny błąd - nie idźcie w jego ślady

To już kolejny raz, kiedy okoliczni mieszkańcy zgłaszali problem i zagrożenie związane z zachowaniem i stylem jazdy motocyklisty, który postanowił na swoim jednośladzie odwiedzić las Klajok. Tym razem przejażdżka 27-latkowi się nie opłaciła. Za szereg wykroczeń policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 3200 złotych, a na jego konto wpłynęło aż 26 punktów karnych.

Olbrzymi mandat i 26 punktów karnych za jednym razem. Motocyklista popełnił szkolny błąd – nie idźcie w jego ślady
Podaj dalej

Od pewnego czasu mieszkańcy Żor uskarżali się, że od dłuższego czasu ktoś niebezpiecznie jeździ na crossowym motocyklu. Osoba ta miała nie zważać na pieszych i rowerzystów poruszających się w okolicy do lasu. W sobotę poprzedzającą majowy weekend, dyżurny żorskiej komendy przed godziną 17:00 kolejny raz otrzymał wezwanie o niebezpiecznym zachowaniu kierującego jednośladem względem pieszych, jakie zaprezentował w lesie Klajok.

Ten mandat zapamięta na długo…

Na miejscu policjanci ruchu drogowego zauważyli motocykl marki KTM, który poruszał się po terenie objętym zakazem ruchu. Podczas kontroli mundurowi ujawnili szereg nieprawidłowości związanych z użytkowaniem pojazdu. 27-letni mieszkaniec Żor ukarany został nie tylko za niezastosowanie się do zakazu i stwarzanie zagrożenia, ale także za stan techniczny jednośladu i brak dopuszczenia go do ruchu drogowego. Za wszystkie te wykroczenia otrzymał łącznie 26 punków karnych i mandat w wysokości 3200 złotych.

Przeczytaj również