Obywatel Turcji podejrzany o brutalne morderstwo jest już w rękach polskiej policji

Dzięki informacji od oficera dyżurnego Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji przekazanej funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej Katowice – Pyrzowice, w ostatniej chwili udało się zapobiec startowi samolotu, na którego pokładzie znajdował się obywatel Turcji podejrzany o dokonanie zabójstwa w Niemczech.

Obywatel Turcji podejrzany o brutalne morderstwo jest już w rękach polskiej policji
Podaj dalej

W środę (8.05.2024) o godzinie 9:45 do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji wpłynęła informacja z niemieckiego Biura SIRENE, że obywatel Turcji, Mehmet Ali A. jest podejrzany o dokonanie zabójstwa w Niemczech i o godzinie 09:50 ma odlecieć samolotem z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach do Antalyi w Turcji.

Zatrzymanie w ostatniej chwili

Z uwagi na bardzo krótki czas na podjęcie czynności, dyżurny BMWP natychmiast skontaktował się telefonicznie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej Katowice – Pyrzowice i przekazał uzyskaną informację kierownikowi zmiany. Po niedługim czasie kierownik zmiany Placówki Straży Granicznej Katowice – Pyrzowice poinformował, iż samolot, którym miał lecieć podejrzany, został zatrzymany w ostatniej chwili podczas kołowania na pasie startowym, a wyżej wymieniony mężczyzna został zatrzymany. Powyższe czynności służbowe podjęte zostały jeszcze przed oficjalnym wystawieniem przez stronę niemiecką Europejskiego Nakazu Aresztowania i wprowadzeniem tej osoby jako poszukiwanej do międzynarodowych baz danych.

Po poinformowaniu strony niemieckiej o zatrzymaniu do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji wpłynęła informacja, że oficjalny wniosek o Europejski Nakaz Aresztowania został właśnie wystawiony, a zatrzymany mężczyzna był poszukiwany w Niemczech jako podejrzany o dokonanie zabójstwa dzień wcześniej (7.05.2024) w parku w Berlinie, gdzie po kłótni z ofiarą, zaatakował ją przy użyciu noża, zadając rany kłute, które doprowadziły do śmierci tej osoby.

Przeczytaj również