NASA szuka pracowników. Atrakcyjne ogłoszenie o pracę

Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia marzył o tym, aby polecieć w kosmos. Część z nas z pewnością zdaje sobie sprawę, że realizacja tego marzenia może być niewykonalna, część dąży do jego osiągnięcia. Co więcej, NASA właśnie rozpoczęła rekrutację i poszukuje pracowników. Jakie trzeba spełniać wymagania?

NASA szuka pracowników. Atrakcyjne ogłoszenie o pracę
Podaj dalej

NASA zatrudnia kolejnych astronautów 

tesla nasa

Kandydaci na astronautów spędzą około dwóch lat na szkoleniu w zakresie podstawowych umiejętności wymaganych do bycia astronautą. Po jego ukończeniu, dołączą do aktywnego korpusu astronautów i będą kwalifikować się do zadań w zakresie lotów kosmicznych. 

Wraz z celami i nowymi misjami NASA, zmieniły się także oczekiwania od potencjalnych astronautów. Wnioskodawcy muszą spełniać następujące wymagania: 

  • być obywatelami USA 
  • posiadać tytuł magistra w dziedzinie nauk inżynierii, nauk biologicznych, fizycznych, informatyki lub matematyki
  • posiadać aktualny program pilotażowy
  • mieć co najmniej trzy lata powiązanego doświadczenia zawodowego uzyskanego po ukończeniu studiów, w tym co najmniej 850 godzin w wysokiej wydajności samolocie odrzutowym 

Kandydaci na astronautów muszą również mieć umiejętności w zakresie przywództwa, pracy zespołowej i komunikacji. 

nasa-mars-krater
fot. Freepik

Jak przebiega proces rekrutacji?

Specjalna grupa NASA dokonuje przeglądu wniosków i ocenia kwalifikacje każdego kandydata. Następnie zarząd zaprasza niewielką grupę najlepiej wykwalifikowanych kandydatów na wywiady w Houston. Z nich wyłaniana jest połowa, która otrzymuje zaproszenie na drugi wywiad. Wreszcie, z tej grupy, NASA wybiera nowych kandydatów na astronautów. 

Potem muszą oni spędzić dwa lata na uczeniu się podstawowych umiejętności astronauty, takich jak spacewalking, prowadzenie stacji kosmicznej, czy kontrolowanie robotów. Dzięki planom agencji kosmicznej dotyczących przyszłości eksplotacji nowi astronauci będą latać w kosmos dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Niewykluczone, że któryś z nich zostanie pierwszym człowiekiem, który postawi swoją stopę na Marsie. 

Przeczytaj również