Pierwsze aresztowania w sprawie brutalnego zabójstwa Polaka w Sztokholmie

Sąd rejonowy w Huddinge pod Sztokholmem aresztował dzisiaj na dwa tygodnie 17-latka w związku z zabójstwem 39-latka polskiego pochodzenia. Prokuratura zarzuca nastolatkowi „ukrywanie przestępstwa”.

Pierwsze aresztowania w sprawie brutalnego zabójstwa Polaka w Sztokholmie
Podaj dalej

Lokalne media relacjonują, że Yassin Z. na sali sądowej zachowywał się tak, jakby nic się nie stało – nie okazywał żadnych emocji. Za pośrednictwem obrońcy przekazał, że „zaprzecza popełnieniu przestępstwa”. Prokuratura w Sztokholmie zarzuca mu „ukrywanie przestępstwa’. Pozostała część posiedzenia sądu była niejawna.

Według osób zorientowanych w sprawie, jeszcze dziś ten sam sąd podejmie decyzję w sprawie aresztu dla 18-latka w związku z morderstwem. Obaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję w sobotę i tymczasowo umieszczeni w areszcie przez prokuraturę. Mają szwedzkie obywatelstwo, ale pochodzą z innych krajów.

39-latek zastrzelony na oczach syna

Do brutalnej zbrodni doszło w ubiegłym tygodniu w godzinach wieczorny. Jadący rowerem na basen z 12-letnim synem Polak zwrócił uwagę w przejściu podziemnym grupie młodych ludzi. Chwilę później padł strzał. Trafiony w głowę Polak zmarł na oczach syna, chwilę później napastnicy uciekli, a chłopiec zadzwonił na numer alarmowy i do swojej babci.

Przeczytaj również