Protest rolników trwa - te miejsca dziś lepiej omijać

Rolnicy nie składają broni. Począwszy od dzisiaj, aż do 12 kwietnia trwa kolejna odsłona strajku tej grupy zawodowej. Tym razem blokady zaplanowane są w województwie podkarpackim. W Mielcu protest rolników rozpoczął się o godz. 7 i ma trwać do godz. 18. Na szczęście dla kierowców, policjanci mieleckiej jednostki dbają, aby ruch odbywał się płynnie.

Protest rolników trwa – te miejsca dziś lepiej omijać
Podaj dalej

Kilkanaście pojazdów wolnobieżnych wyjechało dzisiaj na drogi powiatu mieleckiego, Od godziny 7 do 18 rolnicy będą blokować drogi w miejscach tj.

  • most na rzece Wisłoka w miejscowości Rzędzianowice – droga woj. nr 984 w godz. 7.00-18.00 – droga w kierunku Mielec – Tarnów – Mielec,
  • most na rzece Wisłoka w miejscowości Wola Mielecka – droga powiatowa w godz. 8.00-18.00 – droga w kierunku Mielec – Tarnów – Mielec,
  • rondo w Mielcu na ul. Wolności – skrzyżowanie dróg woj. nr 985 z 875w godz. 7.00-18.00 – droga w kierunku Mielec – Kolbuszowa – Rzeszów – Kolbuszowa – Mielec, Tarnobrzeg – Mielec – Dębica – Mielec – Tarnobrzeg.

W miejscach, gdzie drogi są blokowane przez rolników ruch pieszych i rowerzystów odbywa się normalnie. Ci uczestnicy ruchu drogowego mają zapewnioną możliwość przemieszczania się w sposób płynny. Mieleccy policjanci od rana dbają o bezpieczeństwo protestujących, jak również innych uczestników ruchu drogowego, są będą oni obecni na ulicach do momentu zakończenia protestu.

Policja udziela niezbędnych informacji dotyczący objazdów, a także w skuteczny sposób upłynnia ruch na odcinkach, gdzie blokują drogi protestujący rolnicy. Do tej pory nie odnotowano żadnych zakłóceń porządku publicznego.

Przeczytaj również