Policja protestuje bez spodni, bo za długo czeka na nowe części munduru

Oglądając protesty policji w niemieckiej Bawarii początkowo można odnieść wrażenie, że to spóźniony żart primaaprilisowy. Jednak nic z tych rzeczy – funkcjonariusze postanowili zrzucić dolną część munduru, aby w ten sposób zwrócić uwagę tamtejszego MSZ, na zbyt długi czas oczekiwania na dostawę nowych części policyjnych uniformów.

Policja protestuje bez spodni, bo za długo czeka na nowe części munduru
Podaj dalej

Jak informuje tvn24.pl, Niemiecki Związek Policjantów (Deutchen Polizeigewerkschaft – w skrócie DPolG) – największy związek reprezentujący policjantów w Bawarii, gdzie ma ponad 23,5 tysiąca członków, na swoim oficjalnym profilu w serwisie YouTube zamieścił nagranie, na którym widzimy policjantów na służbie… bez spodni. – Jak długo czekasz? – pyta młody policjant w radiowozie koleżankę z patrolu. – Cztery miesiąceodpowiada z uśmiechem policjantka.

Według portalu DW.com rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Niemiec przyznał w środę, że problemy z umundurowaniem spowodowane są przez zakłócenia w łańcuchu dostaw. Szczególnie dotyczy to wielofunkcyjnych letnich spodni specjalistycznych. Jednak, jak dodał, ewentualne braki nie mają wpływu na pracę policji.

Przeczytaj również