Państwo Islamskie grozi Rosji kolejnymi zamachami. "Zadamy wam taki cios, że zapamiętają go wszystkie pokolenia"

Irańskie media poinformowały, że Afgańskie skrzydło organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie – tzw. Prowincja Chorasan Państwa Islamskiego, zagroziło Rosji kolejnymi atakami. Ma to być reakcja na torturowanie przez rosyjskich funkcjonariuszy bojowników IS, którzy dokonali w piątek zamachu w Krasnogorsku pod Moskwą.

Państwo Islamskie grozi Rosji kolejnymi zamachami. „Zadamy wam taki cios, że zapamiętają go wszystkie pokolenia”
Podaj dalej

– „Do wszystkich dzikich Rosjan, a w szczególności do Putina! Strzeżcie się! Nie myślcie, że nie mamy możliwości, by zemścić się na was za naszych zniewolonych braci (…) Zadamy wam taki cios w głowę, że zapamiętają go wszystkie pokolenia (…) Oczekujcie bardzo ciężkich, śmiertelnych, krwawych, bolesnych, piekielnych i niszczycielskich ciosów. Bardzo szybko!” – ostrzegło IS w komunikacie cytowanym przez irański portal Parsine i ukraińską agencję UNIAN.

W piątek terroryści zaatakowali salę koncertową w podmoskiewskim Krasnogorsku. Do widzów otworzono ogień, eksplodowały ładunki wybuchowe. Wybuchł pożar, w wyniku którego zawalił się dach budynku. Zginęły 144 osoby, a 97 zostało rannych. Rosyjskie władze poinformowały, że sprawcy zamachu zostali schwytani i nie są to obywatele Federacji Rosyjskiej. W niedzielę sąd w Moskwie zdecydował o ich aresztowaniu do 22 maja, w oczekiwaniu na proces.

W sieciach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ujęci bojownicy IS byli brutalnie traktowani przez rosyjskich funkcjonariuszy, m.in. jednemu z nich odcięto fragment ucha, a inny miał być torturowany elektrowstrząsami.

Przeczytaj również