Jest szczegółowa prognoza pogody na majówkę. Całkowita zmiana od 3 maja- uważajcie na 4 i 5

Na początku majówki nad Polskę napłynie powietrze znad Afryki, co spowoduje wzrost temperatury nawet powyżej 25 stopni. Po 3 maja pogoda załamie się. Pojawią się burze, deszcze i porywiste wiatry.

Jest szczegółowa prognoza pogody na majówkę. Całkowita zmiana od 3 maja- uważajcie na 4 i 5
Podaj dalej

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez pierwsze trzy dni maja temperatura w większości kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Poniedziałek będzie na ogół słoneczny, jedynie na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane oraz duże i tam miejscami padać może słaby deszcz. Najchłodniej nad morzem, od 14°C do 18°C. Na pozostałym obszarze kraju od 20°C na zachodzie, około 23°C w centrum, do 26°C na południowym wschodzie.

We wtorek możemy spodziewać się dużo słońca i braku opadów już w całym kraju. Najchłodniej nadal na morzem, od 16°C do 18°C. Na pozostałym obszarze od 22°C na wschodzie, około 25°C w centrum, do 26°C na południu i zachodzie oraz 27°C na Nizinie Szczecińskiej.

A jaka pogoda na majówkę? Uważajcie 4 i 5 maja!

Jak informuje IMGW, środa będzie nadal słoneczna i ciepła. Temperatura maksymalna od 21-22°C na północy oraz w kotlinach karpackich do 25°C na zachodzie. Chłodniej nad morzem, od 14°C do 17°C.  Z kolei w czwartek zachmurzenie na ogół małe, tylko na południu okresami umiarkowane. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia od 18-20°C na południowym wschodzie, około 23°C w centrum, do 25°C na zachodzie. Chłodniej tylko nad morzem oraz w kotlinach karpackich, od 13°C do 17°C.

Piątek przyniesie większe zachmurzenie i opady deszczu miejscami na południu kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21°C na południowym wschodzie do 23-24°C na pozostałym obszarze. Jedynie nad Bałtykiem oraz na Podhalu chłodniej, od 14°C do 16°C. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Sobota miejscami będzie deszczowa, a we wschodniej i południowo-wschodniej części Polski możliwe będą też burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17°C na północnym zachodzie i Podhalu do 23-24°C w centrum i na wschodzie; nad morzem od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wiał będzie z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru osiągać mogą do 60 km/h.

W niedzielę pochmurno i opady deszczu możliwe we wschodniej połowie kraju, miejscami może padać intensywnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane. Najchłodniej nad morzem oraz na północnym wschodzie, od 12°C do 14°C, w centrum około 20°C, najcieplej na zachodzie, do 24°C.

Przeczytaj również