32. finał WOŚP to mnóstwo niesamowitych aukcji. Sprawdziliśmy co cieszyło się największym zainteresowaniem - Szymon Hołownia ma poczucie humoru!

Rokrocznie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiąże się nierozerwalnie z setkami bardzo ciekawych aukcji, z których całkowity dochód przekazany zostanie następnie na rzecz fundacji. Sprawdziliśmy co celebryci, politycy i sportowcy przekazali na licytacje podczas tegorocznego „Wielkiego Finału”. Przyjrzeliśmy się nie tylko aukcjom, które gromadzą największe sumy, ale również tym najciekawszym i najbardziej oryginalnym propozycjom. Trzeba przyznać, że było w czym wybierać!

32. finał WOŚP to mnóstwo niesamowitych aukcji. Sprawdziliśmy co cieszyło się największym zainteresowaniem – Szymon Hołownia ma poczucie humoru!
Podaj dalej

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel.

Zbiórki to jednak nie tylko bezpośrednie wrzucanie przez Polaków pieniędzy do puszek w finałową niedzielę, ale też wcześniejsze zbieranie funduszy poprzez aukcje internetowe, to także koncerty, kiermasze i akcje charytatywne. Przyjrzyjmy się zatem jak ludzie ze świata show-biznesu, sportu i polityki postanowili wesprzeć WOŚP tym razem. Jak się okazuje – było tego całkiem sporo!

fot.: WOŚP

Najciekawsze aukcje 32 finału WOŚP:

  • Bartosz Zmarzlik wystawił na aukcję motocykl, na którym wywalczył czwarty złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Cena przebiła 100 tys. zł.
  • Magda Butrym z Igą Świątek wystawiły czerwoną suknię z autografem tenisistki, w której sportsmenka pojawiła się podczas ceremonii Finałów WTA. Cena — 68 300 zł.
  • Janusz Palikot przekazał na aukcje 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszenie na wyjątkową kolację. W tym roku kolacja odbędzie się w jego domu, który jest średniowieczną kamienicą. Spotkanie z biznesmenem zostało wylicytowane za 25 200 zł.
  • Marszałek Sejmu Szymon Hołownia kolejny raz pokazał, że cechuje go ogromne poczucie humoru, oraz dystans do pełnionej funkcji. Na aukcję WOŚP wystawił „barierkę Sejmu zamkniętego na Obywateli”, a cena licytacji przekroczyła 40 tys. zł.
  • Z kolei Prezydent Andrzej Duda w tym roku na aukcję WOŚP wystawił komplet filiżanek do espresso z bilecikiem z osobistą dedykacją. Cena 22 300 zł.
  • Premier Donald Tusk na aukcję WOŚP-u ofiarował ołówek generała Władysława Sikorskiego wraz z książką „Upadek Cesarstwa Rzymskiego” oraz autografem. Cena w momencie pisania tego artykułu — 51 100 zł.
  • Robert Makłowicz tym razem zaproponował „narty znamienitej szwajcarskiej firmy Stöckli, wiekowe, lecz zdatne do użytku bohaterki kilku alpejskich epizodów telewizyjnych przygód właściciela”. Cena przebiła 5 tys. zł.
  • Dawid Podsiadło przekazał na rzecz WOŚP… wspólny mecz w badmintona! „Są takie momenty, na które czekasz całe życie. Miliony godzin na treningach, tryliardy kilometrów, oceany potu i łez. Znacie mnie i wiecie, że moje życie to sport. Zawsze ekstremalny. Pora w końcu odsłonić karty — jestem gotowy rzucić wyzwanie światu. One man, one decision“ – powiedział piosenkarz. Cena przekroczyła 37 tys. zł.
  • No i oczywiście nie mogło zabraknąć również jego! Koszulka Roberta Lewandowskiego z podpisami zawodników FC Barcelona to propozycja sportowca, która dobiła do ponad 50 tys. zł.

Przeczytaj również