10 polskich firm jedzie do USA skalować swoje biznesy. Ich projekty są naprawdę niezwykłe

27 lutego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło 10 przedsiębiorstw, które wezmą udział w akceleracji w Nevadzie i w Kalifornii w ramach selekcji NCBR-NAP. Ostatnie dni były niezwykle intensywne, bowiem innowatorzy uczestniczyli w warsztatach i prezentacjach – wszystko po to, aby przekonać do swoich rozwiązań jurorów z Polski i USA. Teraz otworzyła się przed nimi szansa zaistnienia na rynku amerykańskim i  co za tym idzie, również globalnym.

10 polskich firm jedzie do USA skalować swoje biznesy. Ich projekty są naprawdę niezwykłe
Podaj dalej

NCBR-NAP -pierwszy polski program akceleracyjny

NCBR-Nevada Acceleration Program (NCBR-NAP) jest pierwszym ogólnopolskim działaniem akceleracyjnym, realizowanym na podstawie Memorandum o Współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada, adresowanym do firm z całej Polski. Celem tego przedsięwzięcia jest łączenie innowacyjnych ekosystemów Polski i stanu Nevada – poprzez długofalową akcelerację na rynku amerykańskim, wyłonionych w konkurencyjnej procedurze (selekcji), zarejestrowanych w Polsce, młodych firm technologicznych. Ma to przyczynić się do komercjalizacji oferowanych rozwiązań technologicznych oraz wspierania kooperacyjnych form działalności B+R.

fot.: NCBR

Pojadą najlepsi

Finalne prezentacje 20 uczestników Bootcamp Warsaw zostały poddane ocenie. Komisja Oceniająca przyznała każdemu podmiotowi punkty zgodnie z regulaminem programu. Dziesięć najwyżej ocenionych startupów zostało rekomendowanych do udziału w procesie akceleracji prowadzonym na terenie Nevady i Kalifornii. Są to: UX MINING, Extremo Technologies, CTHINGS.CO, ICSec, SEAFOO, Funk the code, Syglass, Digimans, Outline AI, Finigame Technology.

Wymienione firmy oferują różnorodne rozwiązania i produkty, takie jak m.in: kawior przyszłości, produkowany bez zabijania jesiotrów; platforma orkiestracyjna dla zasobów brzegowych i aplikacji IoT, oparte na sztucznej inteligencji analizy dla branży hotelarskiej, detekcja emocji, rozwiązania biotechnologiczne dla przemysłu kosmicznego czy też zautomatyzowana produkcja nanostrukturalnych włókien optycznych, generatywna sztuczna inteligencja w branży gier, system wykrywania cyberataków w sieciach przemysłowych, a także platforma quizowa, na której gracze mogą ze sobą rywalizować i wygrywać prawdziwe nagrody pieniężne oraz rzeczowe, wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności.

Przeczytaj również