To będzie koniec - Polacy nie kupią sobie ulubionych modeli od Skody. Producent zapowiada zwolnienia pracowników i zamknięcie fabryki

. tASamochody od czeskiej Skody cieszą się uznaniem wśród Polaków. Chętnie je kupują ze względu na cenę i wyposażenie, jakie dostają. Wiadomość o tym, że już wkrótce oferta producenta marki należącej do Volkswagena zostanie okrojona, nie ucieszy tych, którzy planowali zakup jednego z mniejszych modeli. Czesi zapowiadają zwolnienia i zamknięcie fabryki. Jaki jest tego powód, skoro chętnych na samochody nie brakuje?

To będzie koniec – Polacy nie kupią sobie ulubionych modeli od Skody. Producent zapowiada zwolnienia pracowników i zamknięcie fabryki
Podaj dalej

3000 pracowników Skody straci pracę- oświadcza producent i podaje powód

Według publikacji Reuters, chętnie ma mniejsze modele od Skody mogą mieć problem z ich zakupem. Jak oświadczył czeski producent, wejście w życie nowych unijnych przepisów zmusi go do podjęcia radykalnych kroków. Taka wiadomość nie jest powodem do radości ani dla pracowników, ani dla klientów Skody.

Unijni urzędnicy proponują wprowadzenie ustawy o obowiązywaniu Euro 7. Ta zaostrzy obecne przepisy o emisjach na tyle, że produkcja niektórych modeli przejdzie do historii. Powód? Nieopłacalne koszty rozwoju. W przypadku Skody, korzyści dla zdrowia z wprowadzenia normy Euro 7 to konieczność zamknięcia fabryki i zwolnienia tysięcy pracowników. Na skutek konieczności poszukiwania oszczędności z oferty zniknęłyby także najchętniej kupowane samochody.

Modele stanowiące jedną trzecią sprzedaży znikną z katalogu producenta

Informacja o skutkach wprowadzenia normy Euro 7 dla czeskiej Skody, nie jest tą, jaką chcieliby usłyszeć klienci planujący zakup mniejszych modeli marki. Jak cytuje Reuters, trzy z nich stanowiły jedną trzecią całej sprzedaży w 2022 roku.

Jeśli (Euro 7) zostanie zatwierdzone w takim kształcie, oznaczałoby to dla Skoda Auto zamknięcie jednej fabryki, ponieważ zaprzestalibyśmy produkcji mniejszych modeli – Fabia, Scala, Kamiq – co oznaczałoby co najmniej 3000 miejsc pracy (byłoby) trafionych, „- powiedział w tv debacie Martin Jahn, członek zarządu Skody cytowany przez Reuters.

Przed podobnym problemem staną także inni producenci. Euro 7 to między innymi powód, dla którego w zeszły poniedziałek spotkali się ministrowie transportu z Czech, Niemiec, Włoch, Polski, Portugalii, Rumunii, Węgier i Słowacji. Negocjacje nad proponowaną ustawą Euro 7 rozpoczną się jeszcze w tym roku.

NIE PRZEGAP

Ta ulepszona Skoda to będzie sukces na miarę Dacii. Znacznie przewyższy też innych rywali

Przeczytaj również