Ruch Nawalnego zabiera głos na żywo. Dopuszcza, że Aleksiej Nawalny padł ofiarą przestępstwa

Dziś media na całym świecie obiegła wiadomość o śmierci lidera antykremlowskiej opozycji i największego przeciwnika prezydenta Rosji. Czy Aleksiej Nawalny rzeczywiście nie żyje? Na potwierdzenie tej informacji przychodzi nam nieco poczekać.

Ruch Nawalnego zabiera głos na żywo. Dopuszcza, że  Aleksiej Nawalny padł ofiarą przestępstwa
Podaj dalej

Sekretarz prasowy zabiera głos podczas transmisji na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych

Wiadomość o tym, że Aleksiej Nawalny zmarł nagle, podczas spaceru w kolonii karnej zszokowała światowe media. Po raz pierwszy o śmierci lidera antykremlowskiej opozycji informował Reuters. Jednak takiej informacji nie potwierdziła ani rodzina, ani rzecznik prasowy polityka.

W nagraniu na żywo sekretarz prasowy wspominała, że nie można nic powiedzieć na temat tego, co zdarzyło się dziś w kolonii karnej, w której przebywał Aleksiej Nawalny. Informacja na ten temat ma się pojawić jeszcze dzisiaj. Ruch Nawalnego jest zakazany. Większość z jego starszych sojuszników żyje obecnie na wygnaniu w Europie. Jego zespół stwierdza jasno, że choć nie ma potwierdzenia jego śmierci, to uznaje oświadczenie służby więziennej za przyznanie się do morderstwa.

Rosjanie, zwolennicy Ruchu Nawalnego, zbierają się w miastach, aby zademonstrować swoje poparcie dla polityki Aleksieja Nawalnego. Na plakatach, które pokazano podczas transmisji, możemy przeczytać hasła tj. Aleksiej my się nie poddamy. W akcie solidarności z prawdopodobnie nieżyjącym Aleksiejem Nawalnym przynoszą na wiece czerwone kwiaty.

Aleksiej Nawalny zmarł nagle, podczas spaceru w kolonii karnej, gdzie przebywał w ramach kary 19 lat pozbawienia wolności. Sekretarz prasowy dopuszcza możliwość popełnienia przestępstwa. Podczas transmisji na żywo przypomniano jedno z nagrań, gdzie polityk niesie swoim zwolennikom przesłanie, żeby nawet gdy jego zabraknie, nigdy się nie poddawali.

aleksiej nawalny padł ofiara przestępstwa
Czy Aleksiej Nawalny padł ofiara przestępstwa?

Aleksiej Nawalny kim był?

Urodzony 4 czerwca 1976 w Butyni, Aleskiej Nawalny był z zawodu prawnikiem. Świat poznał go, jako rosyjskiego publicystę i działacza politycznego i lidera rosyjskiej opozycji. Niejednokrotnie zamieszczał na swoich kanałach na YouTube, filmy o szczegółach korupcji w administracji Putina. Prowadził jednego z najpopularniejszych w Rosji blogów.

Międzynarodową sławę zyskał organizując antyrządowe demonstracje i ubiegając się o urząd w celu propagowania reform przeciwko korupcji w Rosji oraz przecie prezydentowi Władimirowi Putinowi i jego rządowi. Swoją działalność polityczną rozpoczął jako rosyjski antysystemowy nacjonalista, stopniowo zmieniające światopogląd na liberalizm i antyimperializm.

W związku z tym, że zyskiwał w Rosji zwolenników, a jego publikacje oglądały miliony był wrogiem numer jeden Władimira Putina. To doprowadziło do sytuacji kiedy przeprowadzano pierwszą próbę pozbycia się Nawalnego. Dziś po trzech latach od tego wydarzenia Aleksiej Nawalny umiera w kolonii położonej 60 km od koła podbiegunowego. W czasie, w którym  Putin przygotowuje się do wyborów śmierć, 47-letniego Nawalnego, pozbawia zróżnicowaną rosyjską opozycję najodważniejszego przywódcy.

 

Przeczytaj również