Promocje na paliwa nie działają na kierowców. Dane mówią jasno- postawili na inne formy podróżowania

Tarcza antyinflacyjna i letnie promocje na paliwa nie przekonały kierowców, bo tankowanie nadal nie jest tanie. Wielu z nich zdecydowało się porzucić samochody i podróżować inaczej- przede wszystkim taniej. Inflacja pożerająca zarobki Polaków jest widoczna w danych, które mówią o tym, na jaki transport dziś stawiamy.

Promocje na paliwa nie działają na kierowców. Dane mówią jasno- postawili na inne formy podróżowania
Podaj dalej

Polscy kierowcy nie chcą wydawać pieniędzy na drogie paliwa

Dziś w Polsce paliwa są tańsze niż kilka miesięcy temu, ale to nie oznacza, że poziom kosztów tankowania zachęca kierowców do podróżowania samochodem. Jak się okazuje, zainteresowanie alternatywnymi środkami transportu jest na tyle duże, że można powiedzieć, że Polacy postawili na oszczędzanie. Wybierają pociągi, autobusy i przejazdy współdzielone.

Według danych opublikowanych przez Business Insider kolej przeżywa prawdziwe oblężenie i nie jest to związane jedynie z wakacyjnym podróżowaniem. PKP Intercity zanotowało w pierwszym półroczu rekordowy wynik, przewożąc  25,4 mln osób. Przewozy regionalne również nie mogą narzekać, zainteresowanie tą formą podróżowania również znacznie wzrosło. Tylko Łódzka Kolej Aglomeracyjna w lipcu przewiozła o 90% więcej pasażerów niż w lipcu 2020 i 45% więcej niż w lipcu zeszłego roku.

pociąg zamiast paliwa
fot. pixabay

Przejazdy z Blablacar cieszą się znacznie większym zainteresowaniem

Poza rekordową ilością podróżujących pociągami wzrosło zainteresowanie przejazdami współdzielonymi. To pozwala na tańsze podróżowanie samochodem, gdy rachunki za tankowanie można podzielić pomiędzy pasażerów.

Jak pisze Buisness Insider, popyt na przejazdy współdzielone w pierwszych dwóch miesiącach 2022 r. porównany z pierwszymi dwoma miesiącami wakacyjnymi (czerwiec i lipiec 2022) wzrósł o 140 %.

Trzecią formą transportu, jaką dziś wybierają Polacy, by nie tankować drogiego paliwa są autobusy. Dane przeanalizowane przez autora publikacji jasno wskazują, że tylko te przejazdy autobusowe realizowane przez aplikację Blablacar wzrosły o 170% w porównaniu z rokiem poprzednim.

To oznacza jedno, że kierowcy mniej wpłacają do kasy koncernów. Postawili na inne formy transportu, które pozwalają zaoszczędzić sporo grosza w domowym budżecie. Nie zmieniła tego nawet wakacyjna promocja cenowa.

https://wrc.net.pl/mh-ten-rodzaj-paliwa-do-ogrzewania-domow-jest-znacznie-tanszy-polacy-na-pniu-wykupuja-wszystko-co-sie-pojawi

 

Przeczytaj również