Nowy kanał Polsat News Polityka pochwalił się wynikiem. Trafił w gusta Polaków

Do kanałów TV o tematyce informacyjnej, jakie można oglądać w Polsce, dołączył kolejny – Polsat News Polityka. Po nieco ponad tygodniu działalności doczekaliśmy się pierwszych podsumowań oglądalności. Według raportu udostępnionego przez Wirtualnemedia.pl można mówić o udanym debiucie.

Nowy kanał Polsat News Polityka pochwalił się wynikiem. Trafił w gusta Polaków
Podaj dalej

Nowy kanał odebrał część widzów Wydarzeniom 24

Nowy kanał informacyjny Polsat News Polityka nadaje od nieco ponad tygodnia. Od 10 stycznia br. oferuje widzom w Polsce m.in. bezpośrednie relacje z obrad Sejmu i Senatu. W tym czasie, jak wynika z raportu Wirtualnemedia.pl, kanał ogląda średnio 37 000 widzów. W efekcie stacja odnotowała 0,62 proc. udziału w rynku. Dlatego można mówić o udanym debiucie kanału na polskim rynku mediów.

Jednocześnie nie taki wynik przełożył się na spadek oglądalności kanału Wydarzenia 24. Jak wynika z raportu Wirtualnemedia.pl, średni dobowy udział zmalał niemal o połowę. To stacja przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne, sportowe i pogodę. Na bieżąco także śledzi przestrzeń social mediów. Nie ma w niej jednak prawie w ogóle publicystyki czy transmisji wydarzeń i konferencji.

Największą oglądalność nowego kanału Polsat News Polityka odnotowano w dniu 17 stycznia br. Wtedy w ujęciu całodobowym śledziło go 57,3 tys. osób.

 

polsat news polityka
Od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 w programie „Studio Parlament” 

Polsat News Polityka trafił w zainteresowania Polaków

Nie jest tajemnicą, że obecnie można odnotować znaczny wzrost zainteresowania Polaków polityką. Relacje obrad Sejmu odnotowują niespotykane wyniki oglądalności. Wprowadzenie ich do kanału Polsat News Polityka było dobrym posunięciem.

Rozwijamy obszar informacji i publicystyki, bo jest to ta część oferty telewizyjnej, której widzowie chcą i potrzebują tu i teraz, na bieżąco, bezpośrednio i na żywo. Widzimy wzrost zainteresowania polityką i publicystyką informacyjną. To jest to, czym przez ostatnie miesiące żyje Polska. Rekordowa frekwencja w wyborach pokazała, iż Polacy chcą mieć aktywny wpływ na to, co się dzieje w polityce. Uświadomili sobie, że ich głos oddany w wyborach parlamentarnych się liczy i może coś zmienić – informuje Piotr Witwicki, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat.

Polsat News Polityka  można go znaleźć na 118 pozycji telewizorów i dekoderów odbiorców naziemnych. Większość odbiorników powinno automatycznie wyszukać kanał. Czytaj także: Adamczyk, Pereira i Tulicki zostali zwolnieni dyscyplinarnie z TVP

Przeczytaj również