Adamczyk, Pereira i Tulicki zostali zwolnieni dyscyplinarnie z TVP

Byli szefowie w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – Michał Adamczyk, Marcin Tulicki oraz Samuel Pereira zostali zwolnieni dyscyplinarnie z Telewizji Polskiej. Aktualne kierownictwo państwowej telewizji zarzuciło im działanie na szkodę spółki – poinformował serwis wirtualnemedia.pl. Szczegóły na temat zwolnień w TVP znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajmujemy się tym tematem.

Adamczyk, Pereira i Tulicki zostali zwolnieni dyscyplinarnie z TVP
Podaj dalej

Adamczyk, Pereira i Tulicki zostali zwolnieni dyscyplinarnie z TVP. Stacja wydała specjalne oświadczenie

Centrum informacji Telewizji Polskiej potwierdziło w specjalnym oświadczeniu zwolnienie wyżej wymienionej trójki pracowników. „W przypadku Pana Samuela Pereiry, zwolnienie podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostało wysłane na jego adres e-mailowy, z którego kontaktował się w bieżącym miesiącu z Działem Zasobów Kadrowych Spółki, a w pozostałych dwóch przypadkach złożenie oświadczeń nastąpiło osobiście” – czytamy w oświadczeniu centrum informacji TVP, cytowanym przez portal wirtualnemedia.pl.

Telewizja Polska nie chciała jednak do końca ujawniać, dlaczego wobec Tulickiego, Pereiry i Adamczyka zastosowano tryb dyscyplinarny. Ogólnikowo stwierdzono jedynie „działania na szkodę spółki”, które miały mieć miejsce po 20 grudnia 2023 roku. Przypomnijmy, że cała trójka już wcześniej została odwołana ze swoich stanowisk, jednak Adamczyk, Pereira i Tulicki nie uznawali decyzji nowych władz i jeszcze do niedawna w dalszym ciągu pracowali w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Warto odnotować, że Michał Adamczyk 26 grudnia został powołany przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Dzień później jednak minister kultury i dziedzictwa narodowego postawił TVP, Polskie Radio oraz PAP w stan likwidacji. Na stanowisko likwidatora mianowano Daniela Gorgosza.

Adamczyk i Tulicki nie chcieli komentować sprawy swojego zwolnienia. Głos zabrał jedynie Pereira

Michał Adamczyk oraz Marcin Tylicki postanowili nie odnosić się do informacji, które zostały podane na temat ich zwolnienia. Głos zabrał jedynie Samuel Pereira, który w rozmowie z wirtualnemedia.pl podkreślił, że są to „bzdury, które mają na celu usprawiedliwienie bezprawnych działań nowych władz”. Prawda jak zwykle pewnie leży gdzieś pośrodku, jednak jedno jest pewien – cała trójka w najbliższym czasie nie ma co liczyć na powrót do Telewizji Polskiej. Gdzie trafią teraz Adamczyk, Tylicki i Pereira? Jak na razie nie wiadomo – na tego typu informacje trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

źródło: wirtualnemedia.pl

Przeczytaj również