To już pewne! Przepisy zatwierdzone, ustawa podpisana! Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych – to już pewne! To, co jeszcze do niedawna dla wielu wydawało się mokrym snem ekologów, stało się faktem. Przepisy zostały zatwierdzone, prezydent podpisał ustawę.

To już pewne! Przepisy zatwierdzone, ustawa podpisana! Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych
Podaj dalej

Prezydent Joe Biden podpisał ustawę w myśl której w Kalifornii od 2035 roku obowiązywał będzie zakaz sprzedaży samochodów spalinowych. A zatem przepisy oficjalnie zostały zatwierdzone i Kalifornia stanie się prawdopodobnie pierwszym miejscem na świecie, w którym będzie obowiązywał taki zakaz.

zakaz sprzedaży samochodów elektrycznych kalifornia joe biden
fot. pixabay

Oczywiście pomysł spotkał się z potężnym sprzeciwem i głośne protesty prawdopodobnie nie ustaną jeszcze przez długi czas. Nie pomoże w tym nawet inwestycja na poziomie 370 miliardów dolarów infrastrukturę oraz programy dopłat. Bardzo duża część zarówno społeczeństwa, jak i polityków, mówi stanowcze nie.

https://wrc.net.pl/kw-mozesz-miec-wegiel-absolutnie-za-darmo-to-prostsze-niz-ci-sie-wydaje-wystarczy-jeden-trik

To daje nam nieco do myślenia. Skoro taka ustawa budzi tak potężny sprzeciw i kontrowersje w Kalifornii, stanie wybitnie rozwiniętym pod kątem samochodów elektrycznych, co najważniejsze, z klimatem wybitnie sprzyjającym takim pojazdom i z programem dopłat rzędu 370 miliardów dolarów… to co będzie w Europie?

Gaz mocno w górę! Podwyżka w porównaniu do ubiegłego roku to ponad 1000%. Niewiarygodne

Co będzie w Europie, w takich krajach jak Polska? W których nie ma infrastruktury, klimat elektrykom nie sprzyja, a o 370 miliardach inwestycji i dopłat możemy wyłącznie pomarzyć.

Źródło: Interia

Przeczytaj również