Już jutro benzyna za 6,16 zł a diesel za 6,48 zł! Na których stacjach paliw można trafić taką promocję?

Czy to możliwe, żebyś już jutro zatankował paliwo w tak niskich, promocyjnych cenach? Benzyna za 6,16 zł a diesel za 6,48 zł? Tak – to możliwe. Oczywiście po spełnieniu konkretnych, określonych warunków, natomiast już jutro możesz tankować paliwo w takiej cenie. Spełnienie tych warunków nie będzie jednak należało do najłatwiejszych. Należy to z góry, wyraźnie podkreślić…

Już jutro benzyna za 6,16 zł a diesel za 6,48 zł! Na których stacjach paliw można trafić taką promocję?
Podaj dalej

Z najnowszej analizy portalu „e-petrol” wynika, że benzyna kosztuje aktualnie w Polsce średnio 6,69 zł. Diesel z kolei zanotował kolejny niewielki spadek – jego cena oscyluje aktualnie w okolicach 7,14 zł. I o ile kierowcy samochodów na olej napędowy mają powody do zadowolenia – bo przecież do niedawna za diesla płaciło się 7,50 zł – tak ci tankujący benzynę przeżywają gorsze chwile. Oba rodzaj paliwa w naszym kraju bliskie są bariery 7 zł za litr. Trzeba przyznać wprost, że wielka drożyzna trwa.

paliwo benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – irenemiller

Polacy zastanawiają się jak to zrobić, aby tankować samochody trochę taniej? Są tacy, którzy rozważają instalację, bądź już zainstalowali gaz do swoich aut. To inwestycja, która trochę kosztuje, ale z całą pewnością kiedyś się zwróci. No i tankowanie paliwa za 3,20 zł brzmi jakoś o wiele przyjemniej, niż tankowanie paliwa za 7 zł, prawda? Istnieje jednak sposób na to, aby tankować trochę taniej. Jest to pomysł dosyć trudny do zrealizowania… ale kto wie, być może niektórzy skorzystają.

https://wrc.net.pl/kw-tankujesz-paliwo-w-ten-sposob-nigdy-wiecej-tego-nie-rob-trwale-uszkodzisz-twoj-samochod

Bo przecież… paliwa nie trzeba tankować konkretnie w Polsce. Stan, w którym Polska miała najtańsze paliwo w Unii Europejskiej jest już dawno za nami. Często udając się za granicę zastanawiamy się, w którym miejscu zatankować do pełna? Może tutaj, a może nie? Tutaj zatankować tylko odrobinę, żeby przetoczyć się przez granicę i zatankować w innym kraju? Takie rozmyślania mogą przynieść spore oszczędności. Gdzie aktualnie paliwo jest najtańsze, a gdzie najdroższe?

paliwo benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – kafkasyali3607

Tania benzyna, tani diesel… tylko gdzie?

Najtaniej za benzynę płaci się aktualnie w Bułgarii, gdzie kosztuje ona 6,16 zł za litr. Na drugim miejscu jest Rumunia z ceną średnią 6,25 zł, dalej jest ukochana przez Polaków Chorwacja, gdzie litr benzyny kosztuje średnio 6,48 zł. W tym zestawieniu przed Polską jest jeszcze Słowenia, gdzie odbywają się aktualnie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Dopiero na piątym miejscu znajduje się Polska. Wciąż mamy jednak niższą cenę, niż wszyscy nasi sąsiedzi.

https://wrc.net.pl/kw-polski-rzad-znow-obnizy-podatki-na-paliwo-po-ile-bylaby-benzyna-oraz-diesel-z-mniejszym-vat-em

Jeśli zaś chodzi o diesla, to na pierwszym miejscu jest ulubiony wakacyjny kierunek Polaków, czyli Chorwacja. Dalej są te same kraje, co w przypadku benzyny, tylko w innej kolejności. Są to Bułgaria, Rumunia oraz Słowenia. Tuż za Polską są nasi sąsiedzi – Słowacja oraz Czechy. I właśnie Słowacy oraz Czesi a także Niemcy nieprzerwanie od lutego ubiegłego roku wykorzystują sytuację i regularnie tankują paliwo w naszym kraju. Przy okazji robiąc też bardzo duże zakupy w naszych sklepach.

https://wrc.net.pl/kw-od-1-marca-rewolucja-na-stacjach-paliw-znika-ten-konkretny-rodzaj-paliwa-co-go-zastapi-i-dlaczego

W ujęciu ogólnym paliwo tanieje. Najdroższa benzyna jest aktualnie w Danii i kosztuje 9,64 zł. Natomiast już w zaledwie czterech krajach za benzynę trzeba płacić więcej, niż 9 zł. Jeśli chodzi o diesla, to najdroższy jest w Szwecji i kosztuje w przeliczeniu 9,59 zł. Tylko w trzech krajach olej napędowy jest droższy, niż 9 zł. Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu w niektórych krajach ceny paliw sięgały w przeliczeniu 12 zł. W ujęciu ogólnoeuropejskim paliwo zdecydowanie tanieje na przestrzeni miesięcy. Tylko dlaczego nie tanieje u nas?

Przeczytaj również