Fit for 55 zablokowane? Polska mówi stanowcze nie. Samochody spalinowe z nami zostaną?

Wiele wskazuje na to, że samochody spalinowe zostaną z nami… na długo. Może nie na zawsze, bo tego nigdy pewnym być nie wolno. Ale sytuacja wygląda coraz lepiej. Polski rząd – i nie tylko – mówi stanowcze nie.

Fit for 55 zablokowane? Polska mówi stanowcze nie. Samochody spalinowe z nami zostaną?
Podaj dalej

Czy Fit for 55 wejdzie w życie? Co za tym idzie, od 2035 roku na drogę nie wyjadą żadne nowe samochody spalinowe? Komisja Europejska niezwykle mocno by tego chciała. Na szczęście, sytuacja nie jest oczywista. Zewsząd słyszy się coraz większy sprzeciw. Wprawdzie komisja przyjęła przepisy… ale to na razie niczego nie oznacza.

fit for 55 samochody spalinowe
fot. pixabay

Głos na ten temat zabrał m.in. rzecznik rządu Piotr Müller, który podkreślił, że polski rząd jest na nie. Z tekstu zamieszczonego na portalu „Interia” dowiadujemy się, nasz kraj prowadzi rozmowy z innymi państwami i możliwa jest koalicja, która bardzo wyraźnie sprzeciwi się wprowadzeniu w życie pakietu Fit for 55.

To ostateczna broń na piratów drogowych? Jeden mandat za drugim – kierowcy nie wiedzą, czego się spodziewać

Jeśli komuś wydaje się, że przepisy zostały zatwierdzone przez Komisję Europejską i to koniec tematu, to jest w błędzie. To jest dopiero początek. Kolejne kraje podkreślają, że nie zgadzają się na takie przepisy i że ich stanowisko jest zdecydowanie krytyczne. To dla nas pozytywna wiadomość.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Może ktoś wreszcie przemówi do rozsądku tym, którzy wszystko widzą na zielono. Są kraje wysoko rozwinięte, gdzie łatwiej jest wprowadzać takie przepisy. Patrz chociażby kraje skandynawskie. A są takie, gdzie o takie przepisy będzie trudno jeszcze przez dziesiątki lat. Żeby wymienić chociażby Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bułgarię, Chorwację… czy Polskę.

Przeczytaj również